Anal Fissür Tedavi Ücreti

Anal fissür hastalığı bir diğer adıyla makat çatlağı hastalığı olarak bilinen hastalığın tedavisinde kullanılan kremler ve anal fissür tedavi kremlerinin sağladığı etkiler yazımızda detaylı olarak sunulmaktadır.

Anal Fissür Kremleri

Hemoroid tedavisinde kullanılan çok sayıda krem varken makat çatlağında kullanılan krem sadece 2 çeşittir.

Anestol pomad

Anestol içindeki uyuşturucu sayesinde ağrıyı azaltır ve hastanın daha rahat dışkılamasına yardımcı olur,merhem yapısındadır ve yağ tabakası bırakır.Tercihen tuvaletten önce yapılacak sıcak su banyosu sonrası kullanılmalıdır.

Rectogesic merhem

Türkiyede artık satılmamaktadır.Nitrogliserin içerir makat çatlağına bağlı kasılma sebebiyle artmış olan anal kanal basıncını düşürerek iyileşmeye katkı sağlar.Eskiden eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanırdı ve temini zordu,fabrikasyon üretimi işi, kolaylaştırmıştır ancak olması gerekenden çok pahalıdır.

İstediği fiyatı uygulayamayacağı için üretici firma ilaç ruhsatı almamakta ve resmi hastalara satışıyla ilgilenmemektedir.Bu şekilde ilaç ruhsatı alınmaya çalışılsa muhtemelen Sağlık Bakanlığı onda bir fiyat verecektir.Rectogesic Türkiyede satışı yoktur.

Rectosic kremle aynı etkiyi gösterecek ve yaklaşık aynı düzeyde başarı sağlayacak nitrogliserinli kremler kullanılmaktadır.Nitrogliserinli krem doktorun reçetesiyle eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanır ve hastaya sunulur.Bu tür yapma ilaçları yapan eczacı sayısı artık çok azaldığı için bulmak zor olabilir, 212 325 17 43 aslı eczanesi bu ilacı yapıp kargoyla evinizi teslim etmektedir.Bulamazsanız bilgi alabilirsiniz.

Kremin kullanılışı değişik şekillerde tarif edilsede en başarılı sonuç şu şekilde alınır;

Tuvalete oturmadan 3 dakika sıcak suya oturulur,kalkıp anestol merhem sürülür,3 dakika sonra dışkılama yapılır.Dışkılama bitince tekrar 3 dakika sıcak suya oturulur,kalkıp kurulandıktan sonra yapma krem anüs etrafı ve biraz içinde tabaka oluşturacak kadar uygulanır.Birçok yerde yazdığı gibi çatlağın üstüne değil anüse çepeçevre sürülmelidir.

Çatlak kremi çatlak üzerinden değil çatlağın iyileşmesini engelleyen kas kasılmasının düzeltilmesiyle etkili olur.

 

“Makat Çatlağı Kremi” Yazısında 404 Yorum

 1. Anal Fissür Doktor says:

  Hasan Bey,
  tedavi olmanız gerekir.hemoroid ilaçlarla gerileyebilen ama ancak tedavi ile düzelen bir hastalıktır.hem tedavi olmalısınız hemde beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemlisiniz.kliniğimizde makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz ve ameliyatsız yöntemlere yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 2. hasan says:

  hocam yaklaşık 5 yıldır hemoroid hastasıyım.memethol diye bi ilaç duydum.bi eczane kendi elimizle ilaç yapıyoruz dedi.onu kullanacağım. daflon ve ilaçlar kullanıyorum uzun zamandır ama ise yaramıyor ne yapmam lazım

 3. Anal Fissür Doktor says:

  şikayetleriniz başlayalı 3 haftayı geçmemişse ilaça cevap verebilir.3 haftadan sonra kronikleşmiş kabul edilir.bu durumda ise en uygun tedavi botox enjeksiyonudur
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. yasin says:

  hocam makat çatlağını ilaçla tedavi etmek mümkünmüdür ?