Anal Fissür Tedavi Ücreti

Anal fissür hastalığı bir diğer adıyla makat çatlağı hastalığı olarak bilinen hastalığın tedavisinde kullanılan kremler ve anal fissür tedavi kremlerinin sağladığı etkiler yazımızda detaylı olarak sunulmaktadır.

Anal Fissür Kremleri

Hemoroid tedavisinde kullanılan çok sayıda krem varken makat çatlağında kullanılan krem sadece 2 çeşittir.

Anestol pomad

Anestol içindeki uyuşturucu sayesinde ağrıyı azaltır ve hastanın daha rahat dışkılamasına yardımcı olur,merhem yapısındadır ve yağ tabakası bırakır.Tercihen tuvaletten önce yapılacak sıcak su banyosu sonrası kullanılmalıdır.

Rectogesic merhem

Türkiyede artık satılmamaktadır.Nitrogliserin içerir makat çatlağına bağlı kasılma sebebiyle artmış olan anal kanal basıncını düşürerek iyileşmeye katkı sağlar.Eskiden eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanırdı ve temini zordu,fabrikasyon üretimi işi, kolaylaştırmıştır ancak olması gerekenden çok pahalıdır.

İstediği fiyatı uygulayamayacağı için üretici firma ilaç ruhsatı almamakta ve resmi hastalara satışıyla ilgilenmemektedir.Bu şekilde ilaç ruhsatı alınmaya çalışılsa muhtemelen Sağlık Bakanlığı onda bir fiyat verecektir.Rectogesic Türkiyede satışı yoktur.

Rectosic kremle aynı etkiyi gösterecek ve yaklaşık aynı düzeyde başarı sağlayacak nitrogliserinli kremler kullanılmaktadır.Nitrogliserinli krem doktorun reçetesiyle eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanır ve hastaya sunulur.Bu tür yapma ilaçları yapan eczacı sayısı artık çok azaldığı için bulmak zor olabilir, 212 325 17 43 aslı eczanesi bu ilacı yapıp kargoyla evinizi teslim etmektedir.Bulamazsanız bilgi alabilirsiniz.

Kremin kullanılışı değişik şekillerde tarif edilsede en başarılı sonuç şu şekilde alınır;

Tuvalete oturmadan 3 dakika sıcak suya oturulur,kalkıp anestol merhem sürülür,3 dakika sonra dışkılama yapılır.Dışkılama bitince tekrar 3 dakika sıcak suya oturulur,kalkıp kurulandıktan sonra yapma krem anüs etrafı ve biraz içinde tabaka oluşturacak kadar uygulanır.Birçok yerde yazdığı gibi çatlağın üstüne değil anüse çepeçevre sürülmelidir.

Çatlak kremi çatlak üzerinden değil çatlağın iyileşmesini engelleyen kas kasılmasının düzeltilmesiyle etkili olur.

 

“Makat Çatlağı Kremi” Yazısında 352 Yorum

 1. ygmur diyor ki:

  Hocam şimdi benim 1 senedir tuvalete ciktigim zaman asiri sekildee agrii oluyorr dislerimii sik.aktann olcemm o derece tuvalete ciktiktann sonra isee 10 12 15 saat asiri sekilder agrii oluyorr.. Benn hepp kendimi basur sandimm ama meme oluşumu olmadigii icinn arastrdimm yrtikmiss.. Cok azz da bir kanama oluyor. Tuvalete isee diski yumusaticalarla 2 3 gundee anca cikabiliyorumm.. Korkuyorumm artikk tuvalete gtmeye yemek yemiyorm kii gitmiyimm.. 20 yaskndayimm ve cok korkuyorumm biseyy olur muu diyee..,ayrica anestol pomad kremii surdugumde isee on tarafkmda yanma v aci hissediyorum biseyy olmazz dimi ya 🙁
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  kliniğimizde fissür tedavisini botoxla yapıyoruz.böylece ameliyatın gaz ve dışkı kaçırma gibi risklerini yaşamamış oluyorsunuz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.ilaçlara cevap alamazsınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeniz için bu linke bakabilirsiniz.https://www.medicalart.com.tr/makat-hastaliklarinda-beslenme.html

 2. Anonim diyor ki:

  Slm hocam bundan beş gün üncr anal füstül amelyatı oldum makatta acık bırakılmış ni yara var ve acısına dayanamıyurum bana ne ünetirsiniz
  Op.Dr.Altan Karan
  anal fistül mü fissür mü??

tikus