Makat Çatlağı Muayene Randevusu Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Makat Çatlağı Kremi

Anal fissür hastalığı bir diğer adıyla makat çatlağı hastalığı olarak bilinen hastalığın tedavisinde kullanılan kremler ve anal fissür tedavi kremlerinin sağladığı etkiler yazımızda detaylı olarak sunulmaktadır. Kremler en fazla iki hafta kullanılmalıdır. daha fazla kullanmanın anlamı yoktur çünkü ilk bir haftada olmlu cevap alınamdıysa artık ilaçla düzelmeyecek demektir. Bu durumda yani beklenen iyileşme sağlanmadıysa ilaçta ısrar etmeyip botox veya ameliyat yöntemleri uygulanmalıdır.
Makat çatlağı tedavisi için online randevu linki https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Anal Fissür Kremleri

Hemoroid tedavisinde kullanılan çok sayıda krem varken makat çatlağında kullanılan krem sadece 2 çeşittir. Ancak ne yazıkki gidilen genel cerrahların çoğu hastaya eziyet dışında etki etmeyen hemoroid fitilleri ve kalın bağırsağa sıkılan hemoroid kremleri vermektedir. Bu tür ilaçlar uygularken son derece rahatsız edicidir ve fissüre hiçbir etkisi olmaz.

Anestol pomad

Anestol içindeki uyuşturucu sayesinde ağrıyı azaltır ve hastanın daha rahat dışkılamasına yardımcı olur, merhem yapısındadır ve yağ tabakası bırakır. Tercihen tuvaletten önce yapılacak sıcak su banyosu sonrası kullanılmalıdır.

Rectogesic merhem

Türkiyede artık satılmamaktadır. Nitrogliserin içerir makat çatlağına bağlı kasılma sebebiyle artmış olan anal kanal basıncını düşürerek iyileşmeye katkı sağlar. Eskiden eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanırdı ve temini zordu, fabrikasyon üretimi işi, kolaylaştırmıştır ancak olması gerekenden çok pahalıdır.

İstediği fiyatı uygulayamayacağı için üretici firma ilaç ruhsatı almamakta ve resmi hastalara satışıyla ilgilenmemektedir. Bu şekilde ilaç ruhsatı alınmaya çalışılsa muhtemelen Sağlık Bakanlığı onda bir fiyat verecektir. Rectogesic Türkiyede satışı yoktur.

Rectosic kremle aynı etkiyi gösterecek ve yaklaşık aynı düzeyde başarı sağlayacak nitrogliserinli kremler kullanılmaktadır. Nitrogliserinli krem doktorun reçetesiyle eczacı tarafından karıştırılarak hazırlanır ve hastaya sunulur. Bu tür yapma ilaçları yapan eczacı sayısı artık çok azaldığı için bulmak zor olabilir, 212 325 17 43 aslı eczanesi bu ilacı yapıp kargoyla evinizi teslim etmektedir. Bulamazsanız bilgi alabilirsiniz.

Makat Çatlağı Kremi Nasıl Kullanılır

Kremin kullanılışı değişik şekillerde tarif edilsede en başarılı sonuç şu şekilde alınır;
Tuvalete oturmadan 3 dakika sıcak suya oturulur, kalkıp bolca anestol merhem anüsün dışına ve içine sürülür, 3 dakika ilacın etki etmesi içinbeklenir sonra dışkılama yapılır. Dışkılama bitince tekrar 3 dakika sıcak suya oturulur, kalkıp kurulandıktan sonra yapma krem anüs etrafı ve biraz içinde tabaka oluşturacak kadar uygulanır. Birçok yerde yazdığı gibi çatlağın üstüne değil anüsün içine çepeçevre sürülmelidir. Bu gurup ilaçlar tansiyonda düşme ve baş ağrısı yapabilir. Miktar şu şekilde olmalıdır. Serçe parmağın son boğumunun yarısı kadar sürülür, baş ağrısı veya tansiyon düşüklüğü yaşanırsa bu miktarın da yarısı uygulanmalı ve komplikasyon görülmeyene kadar azaltılır.
Çatlak kremi çatlak üzerinden değil çatlağın iyileşmesini engelleyen kas kasılmasının düzeltilmesiyle etkili olur.

 

439 Comments

Add a Comment
 1. Lis ameliyati kolay mi? Yoksa agrili bi ameliyatmi? Tessekurler
  op.Dr.Adil Altınsoy
  Kolay 10 dakikalık bır aneliyat.işlem sonrası ağrısız.

 2. Anal fissur ameliyati olduktan sonra, kabiz olsam tekrar ayni agrilarimi cekerim? Morfin bile kesmiyor agrilarimi. Tek fayda eden sey sicak su.
  op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
  Basarılı bir işlemden sora kabızda kalsan tekrar etmez

 3. Iyi gunler hocam. Yurt disinda yasiyorum ben anal fissurum var. Burda 2 kere botox yaptirdim yuksek dozda yanliz bi faydasini gøremiyorum agrilarim hala devam ediyor. Sicak su olmassa agrilarimi baska hic bisey durdurmuyor. Kucuk bi bebegim var ona bakamiyorum. Ve yasadigim yerde ameliyat yapmiyorlar. Ameliyat kalkti artikk diyorlar. Yanliz ben artikk dayanamiyorum en kisa zamanda turkiyeye gelip ameliyat ettirmek istiyorum. Ameliyatin komplikasyonlarin oldugunu biliyorum yanliz baska cagrem yok gibi ne yaptiysam ne ictiyswm fayda etmiyor. Sorum su. Benim ancak 4 gun felan turkiyeye gelme ihtimalim var acaba bu kisa surede hal edilebilirmi fissurum? Ameliyat cokmu agrili geciyor? Cok korkuyorum ameliyattan ama hergunde bu iskence agrilari cekmek istemiyorum. Kac gun lazim bana turkiyede tedaviye. Ameliyattan sonra neler bekliyor olacak beni?
  op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
  Ameliyat lokal anestezi ile 10 dakikalık işlem.Ameliyat sonu pansuman bakım gerekmiyor.4 gün fazlasıyla yeterli.İsteyeni uyutarakta yapıyoruz.Ehil ellerde komplikasyo oranı yok denecek kadar az

 4. genel cerrahiye muayene olun.bir şekilde dışkılamanız sağlanmalı.gerekirse lavman yapılabilir.anal fissürünüz var görünüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Hocam makat çatlağım var dışkı geliyo ama acıdan çıkmıyo taş gibi oldu tutuyorum artık çok acıyo anestol kullanıyorum yine acı var napıcam bilemiyorum çıkaramıyorum naptıysam böyle acı çekmedim hiç bişey söyleyin çok fena

 6. öncelikle muayene olmanız gerekir.hastalığınızın durumuna göre tedaviniz planlanır.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 7. Hocam merhabalar. Çocukluk donemimden beri kabızlık problemi yaşıyorum. Şu anda 27 yaşındayım. Yaklaşık 6 ay önce kanamalı bir dışkılama sonucu makat bölgemde iki taraflı yaralar oluştu. Geçer düşüncesi ile herhangi tıbbi yardım almadım. Ne yazık ki bir geçme yok. Ve çok şiddetli ağrılarım var. Tuvalete girmek eziyet gibi adeta. Sonrasında da saatler süren sancılı ağrılar oluyor. Sizce iyileşme olabilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim? Sanırım hemen cerrahi mudahele olmaz değil mi? Biraz korkuyorum da sanırım.

 8. Bende de anal yırtık olduğu söylendi cerahat gittim daflon adli ilaç ve bı krem verdi gönderdi fakat hiç bir çare olmadı. Patlıcan sapını kaynatip içtim ilk zamanlar ise yarar gibi oldu fakat artık oda çare etmiyor lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor ameliyatta çözüm değilmiş artık ağrılar hayatımı etkiliyor günlük islerimi bile yerine getiremiyorum önerdiği iz kremler yada ilaçlar varsa lütfen ulasin
  Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür kremlerle geçmiyorsa botox iğnesi yapıyoruz oldukça başarılı tedavi sonuçları var.1 dakikada uygulanıyor ve istirahat gerekmiyor.

 9. çocuk cerrahisine götürdüm doktor bey önceden duphalac kullanioduk çocuk doktoru vermişti çocuk cerrahi magnesie calcinee kullanmaliain biz duplhalaci önermiyoruz dedi ilacı ne kadar süre kullanırız bilmiyorum dedi suan magnesie kullanıyoruz hergün yapıo makatinda şişlik yaparken fark ediyorum geçmedi 2 haftadır kullanıyoruz bactroban pomad anestol kullanıyoruz sicak suya oturma yapıyoruz yediklerine dikkat ediyorum probiyotik yoğurt falan mayaliyorum corbalariba kemik suyu kendim yapıyorum sebze ağırlık olarak besleniyo ama bu şekil ne kadar devam edicez çocuk cerrahi 6 ayda olabilir 2 yılda tedavi dedi ama bu ilaçlar bagimlilik yapar mi sonra daha kötü olursa die çok endişeliyim kafam çok karışık her doktor farklı söylüyor cvplarinjz için teşekkür edeem
  Dr.Nizam KURTDERE
  Kafanızı karıştırmayın çocuk cerrahisi uzmanının önerilerini uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme