Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir, makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir. Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.
1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)
2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı
Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

 • Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir. Bunun için bol sebze meyve yenmeli, ekmek kepekli olandan tüketilmeli, kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.
 • Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur. Sıcak su oturma banyosu tek başına etkili olabilir ama içine papatya çayı koymak kasları gevşeteceği için daha etkili olur.
 • Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir; Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.
 • karanfil Çayı; Papatya çayı kaslarda gevşeme yaparak etkili olur, karanfil çayı da ağrıyı azaltarak etkili olur. Hazırlanan sıcak suyun daha doğrusu can yakacak kadar ılık suyun içine bu iki çay birlikte konabildiği gibi biri de konabilir.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 30-40 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı çok daha düşüktür hatta hiç etkisi olmaz denebilir.
Fissurin kapsül
Makatta yırtık hastalığı için bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür. Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır. Siz siz olun paranızı bu uyanık şarlatanlara kaptırmayın.
Lapes Fissür Kapsül
Nasıl bir kelime üretmişlerse Shifa diye bir kelime de üretmişler, adı bile meymenetsiz bu ürün de 64 liranızı almak dışında hiçbir etkisi olmayacak bir üründür.
Benzer şekilde çok sayıda kapsül veya tablet formunda ürünler olabilir, hepsini aynı sınıfa sokabilirsiniz. Fissürün tedavisi bölgesel olarak uygulanan ürünlerle yapılmalıdır.

225 Comments

Add a Comment
 1. yazdığınız pomat makat çatlağını tedavi etmez

 2. Hocam sağolun yoruma cevap verdıgınız ıcın kartos dıe bır melhem

 3. Iyı aksamlar hocam bndede fıssül var ama küçük bir cizik bana doktor bırtane melhem verdi o da agrıyapmaya dewm edıyor bepanten suruom ıyılesıyor doktorunkı agrı yapıyor acaba dıyorum doktorun verdıgı ılac kaynatıyor dıyemı acı yapıyor bı yardımcı olabılırmısınız hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kullandığın ilacın ne olduğunu bilmeden yorum yapmak doğru olmaz, Ama doktorunuz verdiyse söylediği gibi kullanıp sonra kontrole gitmeniz lazım.

 4. fissürün tedavisinde beslenme tam sizin düşündüğünüzün tersidir.sıvı besinle tüketimesi,posalı yiyecekler yenmemesi,sebze-meyve tüketilmemesi kabızlığa neden olur.barsak hareketleri yavaşlar.fissür şikayetleri artar.
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 5. Derin kronik anal fissür teşhisi var krem ilaçla tedavi süresinde sadece sıvı besinler tüketilse katı gıda hiç alınmasa sağlık açısından bir sakıncası olur mu simdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017