Makat Çatlağı Muayene Randevusu Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir, makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir. Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.
1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)
2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı
Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

 • Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir. Bunun için bol sebze meyve yenmeli, ekmek kepekli olandan tüketilmeli, kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.
 • Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur. Sıcak su oturma banyosu tek başına etkili olabilir ama içine papatya çayı koymak kasları gevşeteceği için daha etkili olur.
 • Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir; Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.
 • karanfil Çayı; Papatya çayı kaslarda gevşeme yaparak etkili olur, karanfil çayı da ağrıyı azaltarak etkili olur. Hazırlanan sıcak suyun daha doğrusu can yakacak kadar ılık suyun içine bu iki çay birlikte konabildiği gibi biri de konabilir.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 30-40 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı çok daha düşüktür hatta hiç etkisi olmaz denebilir.
Fissurin kapsül
Makatta yırtık hastalığı için bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür. Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır. Siz siz olun paranızı bu uyanık şarlatanlara kaptırmayın.
Lapes Fissür Kapsül
Nasıl bir kelime üretmişlerse Shifa diye bir kelime de üretmişler, adı bile meymenetsiz bu ürün de 64 liranızı almak dışında hiçbir etkisi olmayacak bir üründür.
Benzer şekilde çok sayıda kapsül veya tablet formunda ürünler olabilir, hepsini aynı sınıfa sokabilirsiniz. Fissürün tedavisi bölgesel olarak uygulanan ürünlerle yapılmalıdır.

216 Comments

Add a Comment
 1. gecikmeden muayene olmalısınız.makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı
  Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Hocam 2 haftadır kabızlık sorunu çekyorum ve makatımdan tuvalet sonrası parlak kırmızı kan geliyordu. Bu sabah yine tuvalete çıktım ve bu sefer yoğun şekilde kırmızı kan geldi acaba kronikleşti mi? Bunu nasıl önleyebilirim yardım eder misiniz?

 3. botox enjeksiyonu ameliyat değildir.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Botoxla dusunduk ama kim nerde en iyi bilemedik birde catlak kendiliginden iyilesir mi doktor bey kremlerle falan orda catlak derisi yapisir mi tekrardan

 6. Peki catlak kremlerle falan iyilesir mi yani deri kendiliginden yapisir mi ?botoxla ameliyati dusunduk ama kim nerde en iyisi bilemedik suan belki bi umit yapisir diye bekliyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Makat çatlağı erken dönemde (ilk 2-3 hafta) kremlerle % 40 oranında iyileşir daha sonraki dönemde iyileşme ihtimali çok düşüktür.Bu durumda ya botox enjeksyonu yada ameliyat gerekir.Biz botox enjeksyonu öneriyoruz çünkü 1 dakikada aşı gibi uygulanıyor ve bilinen ciddi bir komplikasyonu yok.Ancak bundan cevap alamazsak ameliyat düşünülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme