Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Rectoderm

Anal fissür tedavisi için kullanılan rectoderm krem benzeri ilaç yıllar önce rectogesic adıyla bir ilaç ithal ediliyordu. Pahalı olması ve beklenen düzeyde başarı göstermemesi sebebiyle kullanıcı sayısı azalmış ve zamanla ithalatı durdurulmuştu. Bu açığı gören bir firma rectoderm adıyla piyasaya % 0.4 nitrogliserinli merhem sürdü. Ancak fiyat bu üründe de beklenenden pahalı olarak belirlendi. Aynı merhemin eczanede hazırlanan şekli ( ki daha pahalı olması beklenir) 30-50 TL iken rectoderm fiyatı 92 TL bir diğer sorun da SSK nın ödeme durumudur, rectoderm SGK tarafından karrşılamamaktadır. Bu kadar pahalı olması hastalar açısından rahatsız edici olmaktadır.

Rectoderm Neden Baş Ağrısı Yapar

İçeriğindeki nitro gliserin beyin damarlarında genişleme yapar ve baş ağrısına neden olur, hastaların önemli bir kısmı dayanılmaz baş ağrısı sebebiyle ilacı bırakmak zorunda kalır. Rectoderm de % 0.4 bulunan nitro gliserin % 0.2 olarak hazırlandığında baş ağrısı sorunu tama yakın biter. % 0.2 nitro gliserinli krem Eczacı Demet Sarı tarafından hazırlanıp hastaya gönderilmektedir. Evinizde otururken eczacidemetsari @ gmail.com üzerinden ya da 02122806400 no telefondan sipariş vermeniz halinde kapınıza kadar teslim edilmektedir. % 0.2 rectoderm üretilmemektedir.

Rectogesic Türkiyede Bulunmuyor
Hekim olarak bizde hastalara çözüm üretebilmek amacıyla yaklaşık aynı içeriği eczacılara karışım şeklinde hazırlatarak hastalara reçete ettik ve özellikle çok pahalı ilaç alacak durumu olmayanlara yazmaya devam ediyoruz.

Anal Fissür Tedavisi İçin Rectoderm
Rectoderm krem anal fissür tedavisinde daha çok erken dönem yani ilk birkaç gün içinde % 20-30 hastada kısmi rahatlama sağlayabilir. Ancak kronikleştikten sonra pek etkili olması beklenmez bu sebeple makatınızda çatlak olduğu yönünde şüpheniz varsa en kısa sürede dışkılama alışkanlığınızı düzenlemeli ve tedavi başlamalısınız. Cevap alamadınızsa ısrar etmeden ameliyat yada botox yaptırmalısınız.

IDEA Klinik Anal Fissür Tedavi Merkezi
İlaç biz sağlıkçılar için heyecan verici olsada kötü yönü tedavi için geç kalınmış vakalarda etkisi olmayacağını okudunuz. Üzülmeyin Rectoderm yeterli gelmemesi durumunda idea klinik Anal Fissür Tedavi Merkezinde 1 dakika içerisinde sağlığınıza kavuşturacak tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

188 Comments

Add a Comment
 1. rectodermin %01liği yok %04lüğü var

 2. hekimim binde bir kullaıyorom binde iki yapsam nasıl olur

 3. 05426210888 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 4. Mail tekrar gönderebilirmisiniz birde telefon numaranızı almak istiyorum teşekkürler.

 5. uyguladığınız dozu azaltmalısınız

 6. Cok ilginç bir krem
  Makat kaslarim damarlarim gevseyip fissur iyilessin diye makatima sürüyorum ama bu lanet krem gidiyor beyin damarlarimi gevsetiyor ve beynim zonkluyor. Fissur agrimami aglayim kafamdaki zonklamayami aglayim. Makat neredee beyin nerede bu krem beyine nasıl etki ediyor Yoksa ben mi yanlış kullaniyorum anlamadım.

 7. Hocam rectodermden(103 tl) daha ucuz krem olan Anrecta(88 tl.) dan bahsetmelisiniz yazinizda. Boylece rekabet olur fiyatlar daha da iner. Belki sgk karsilamaya baslar.

 8. anüs dışına sürmeden ,anal kanala içeri uygulamalısınız.2,5 cm çok fazla olur ve başağrısı yapar
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017