online randevu tedavi ücretleri

Anal fissür tedavisi için kullanılan rectoderm krem benzeri ilaç yıllar önce rectogesic adıyla bir ilaç ithal ediliyordu. Pahalı olması ve beklenen düzeyde başarı göstermemesi sebebiyle kullanıcı sayısı azalmış ve zamanla ithalatı durdurulmuştu. Bu açığı gören bir firma rectoderm adıyla piyasaya % 0.4 nitrogliserinli merhem sürdü. Ancak fiyat bu üründe de beklenenden pahalı olarak belirlendi. Aynı merhemin eczanede hazırlanan şekli ( ki daha pahalı olması beklenir) 30-50 TL iken rectoderm fiyatı 92 TL bir diğer sorun da SSK nın ödeme durumudur, rectoderm SGK tarafından karrşılamamaktadır. Bu kadar pahalı olması hastalar açısından rahatsız edici olmaktadır.

Rectoderm Neden Baş Ağrısı Yapar

İçeriğindeki nitro gliserin beyin damarlarında genişleme yapar ve baş ağrısına neden olur, hastaların önemli bir kısmı dayanılmaz baş ağrısı sebebiyle ilacı bırakmak zorunda kalır. Rectoderm de % 0.4 bulunan nitro gliserin % 0.2 olarak hazırlandığında baş ağrısı sorunu tama yakın biter. % 0.2 nitro gliserinli krem Eczacı Demet Sarı tarafından hazırlanıp hastaya gönderilmektedir. Evinizde otururken eczacidemetsari @ gmail.com üzerinden ya da 02122806400 no telefondan sipariş vermeniz halinde kapınıza kadar teslim edilmektedir. % 0.2 rectoderm üretilmemektedir.

Rectogesic Türkiyede Bulunmuyor
Hekim olarak bizde hastalara çözüm üretebilmek amacıyla yaklaşık aynı içeriği eczacılara karışım şeklinde hazırlatarak hastalara reçete ettik ve özellikle çok pahalı ilaç alacak durumu olmayanlara yazmaya devam ediyoruz.

Anal Fissür Tedavisi İçin Rectoderm
Rectoderm krem anal fissür tedavisinde daha çok erken dönem yani ilk birkaç gün içinde % 20-30 hastada kısmi rahatlama sağlayabilir. Ancak kronikleştikten sonra pek etkili olması beklenmez bu sebeple makatınızda çatlak olduğu yönünde şüpheniz varsa en kısa sürede dışkılama alışkanlığınızı düzenlemeli ve tedavi başlamalısınız. Cevap alamadınızsa ısrar etmeden ameliyat yada botox yaptırmalısınız.

IDEA Klinik Anal Fissür Tedavi Merkezi
İlaç biz sağlıkçılar için heyecan verici olsada kötü yönü tedavi için geç kalınmış vakalarda etkisi olmayacağını okudunuz. Üzülmeyin Rectoderm yeterli gelmemesi durumunda idea klinik Anal Fissür Tedavi Merkezi ücretsiz muayene imkanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşmalıdır. Bakırköy yanı sıra Kadıköy, Nişantaşı, Ankara ve İzmir şubeleri ile hizmetinizdedir.

173 Comments

Add a Comment
  1. özel sigorta için biz size fatura ederiz siz kurumunuzdan alırsınız

  2. Yeriniz nerde ozel sigorta gecerlimi

  3. Kronik anal fissürde botox çok ince bir iğne ile spazm yapmış kasa enjekte edilmekte ve o kasın geçici olarak felç edilmesi sağlanmaktadır.Böylece gevşeme ile anal kanal basıncı düşmekte ve kan dolaşımı düzelince yara iyileşmektedir.Bu girişimde felç edilen kas yaklaşık 4 ay sonra tekrar çalışmaya başlamakta ve anatomik bozukluk oluşmamaktadır. Bu açıdan bakıldığında kronik anal fissürde botox tedavisi makat’ın anatomi ve fonksyonel yapısına daha uygun görünmektedir
    Op.Dr.Nizam Kurtdere

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017