Makat Çatlağı Muayene Randevusu Anal Fissür Tedavi Ücretleri

En İyi Makat Çatlağı Tedavisi

 

Her hastalığın birden fazla tedavi yöntemi ve bu yöntemlerin de birden fazla alternatifi vardır, zaman içinde gelişen teknolojiler ve yapılan bilimsel çalışmalar her zaman daha iyiyi elde etme amaçlıdır. Buradaki en önemli şey hastanın beklentilerinin karşılanması ve hastaya zarar verilmemesidir. Hipokrat’ın dediği gibi “önce zarar verme” mantığı tedavide temel mantığı oluşturmalıdır.
En İyi Makat Çatlağı Tedavisi
Hastaya şunları sunmalıdır;
– Dışkı kaçırma, gaz kaçırma riski olmamalı,
en etkili makat çatlağı merhemi– Fazla ağrı çekmemeli,
– Makatta deformasyon gelişmemeli
– İş gücü kaybı en az olmalı
– Tekrar ihtimali düşük olmalı
– Kanama az olmalı
– İltihap riski düşük olmalı
– Olabildiğince ekonomik olmalı
– Hasta resmi sağlık güvencesinden yararlanabilmeli
– Rahat ulaşılır olmalı

Tüm bu parametreleri içeren tek tedavi yöntemi olamaz ama bunlardan en fazla içeren ler şöyle sıralanabilir.
En İyi Makat Çatlağı İlacı
en etkili anal fissür kremiBaşka yere muayene olmuş düzelmediği için kliniğimize gelmiş vakaların önemli çoğunluğuna kortos veya benzeri hemoroid fitili yazılmış olduğunu görüyoruz, anal fissürün fitille tedavisi yoktur zaten bu amaçla üretilmiş fitil de yoktur, hastaya bir şey yazmış olmak için yazılır. Benzer şekilde yine sıkça benzer markaların hemoroid kremlerinin yazıldığını görüyoruz ve ne yazık ki bunların da işe yarama ihtimali yoktur. Makat çatlağına etkili krem iki guruptur
1-Uyuşturucu içeren krem (anestol pomad)
2-Nitrogliserin içeren krem (eczanede yaptırılabilir ya da gereksiz yere pahalı olan rectoderm alınabilir)
Bunlar en etkili çatlak kremleridir buna rağmen hastalığın başladığı ilik 1-2 haftalık dönemde etkilidir ve % 30-40 kadar hastada tam düzelme sağlar. Müzminleşmiş vakalarda etkisi olmaz.
En İyi Makat Çatlağı Tedavisi
makat neden çatlarÜzerinde çok sayıda güvenilir bilimsel çalışma yapılmış botox enjeksiyonudur, yukarda sayılan maddelerden sadece sağlık güvencesinden yararlanma maddesi dışındaki tüm maddeleri kapsar. Gelişmiş ülkelerde sigorta karşılarken Türkiye de karşılamamaktadır. Ameliyata yakın bir başarısı vardır ancak basit bir enjeksiyondur ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Botoxla tedavi ameliyata yakın başaırı sağlatken ameliyattan kaynaklanabilecek yan etkilerin hiçbirini yapmaz. Son derece güvenidir. Makatın kaslarından birini feda etmek gerekmemekte, vücudun anatomik bütünlüğü korunmaktadır. Kas kesilmediği için ameliyattan sonra hastaların korkulu rüyası olan kalıcı gaz dışkı kaçağı botoxta asla olmaz.
En İyi Makat Çatlağı Ameliyatı
makat çatlamasıLİS ameliyatıdır. Kapalı ve açık olmak üzere 2 yöntem vardır. Bunlardan kapalı olan yukarıdaki maddelerin büyük kısmını karşılar ve hastaya bir çok avantaj sunar. Anüste yapılan deri kesiği olabilecek en küçük düzeyde olduğu için ağrı minimal olur, kanama, iltihaplanma gibi sorunlar en az düzeyde kalır. Doku içinde yapılan işlem aynıdır, sürekli kasılarak çatlağın iyileşmesini engelleyen kas kesilir ve anüs gevşetilir. Anüs gevşeyince fissür doğal olarak iyileşir.

Eskiden uygulanan fissürektomi ameliyatı artık büyük oranda ter edilmiştir. Tek başına yapılmaz ancak kası kesme ameliyatına ek olarak yapılabilir. Burada amaç ortaya çıkan memeyi de almaktır.

Sorunuza cevap bulamadınızsa sayfanın sonundaki yorum kısmından sorup öğrenebilirsiniz.

 

70 Comments

Add a Comment
 1. şikayetiniz anal fissür,belirtileriniz tipik.ücret için şu linke bakabilirsiniz.https://www.analfissur.com/tedavi-ucretleri.html
  Op.Dr.Seher Şirin

 2. tüp mide ameliyatı oldum 7 8 ay önce 2 ay öncede işe başladıgım için yemek yemegi unutuyodu o yüzden tuvalet ihtiyacım 4 5 günde 1 e düştü ve cok sancılı acılı oluyordu ama sonra yine düzeliyordu son 1 aydır aynı noktada aşırı şiddetli agrı hissediyordum dulcolax adında bir müsil kullandım yumuşak dışkılama oluyor her gün tuvalete cıkıyorum ama sıvı dışkılasam bile aynı noktada deli gibi bi cam kesigi gibi açı ve sonrasında saatlerce süren yanma devam ediyor araştırmalarıma göre anal fissür olabilir basurda olabilir zorlamadan ötürü benim asıl korkum ameliyat yada tedavi degil de muayne sanki muayne cok acılı olucakmış gibi düşünüyorum ben dış yüzeye krem bile süremiyorum ayrıca anal fissürde botox tedavisinin ücretini mailime atarsanız sevinirim eger anal fissür ise sorunum tedarikli geliyim direk botox olurum krem fln ugraşmak istemiyorum

 3. botoxla tedavi edilebilir.böylece bebeğinizin bakımına ara vermemiş olursunuz.fissür tedavi edilince basur şikayteinizde gerileme olur.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. hocam merhabalar, ben de çok uzun zamandır basur olarak bildiğim ağrılarım vardı. fakat makat çatlağı dendi. 4 aylık bebeğim var emziriyorum. doktorum kronikleşmiş olduğunu ve ameliyat gerektiğini söyledi. ama ben ameliyat sonrasından ciddi anlamda korkuyorum.Rectoderm isminde bi ilaç kullanıyorum ortalama bir aydır. aağrılarımı biraz azalttı sadece ama çoğunluğu hala mevcut. tuvalete gitmeye korkuyorum resmen. botoks denilen işlem emziren annelere de uygulanabilir mi? ve dışkılama sırasında oluşan memeler botoksla geçer mi? herhangi bi yan etkisi var mıdır?

 5. botoxun sadece görsel değil tdavi edici olduğunu sizin sitenizden bilgi sahibi alarak öğrendim. tedavinin iyileşme süreci kaç gün ve tekrar nüksetme durumu nedir
  Dr Adil Altınsoy
  Botox un etksi 4-6 ay surer ilk ayda etkisi görülür.Dogru vaka seçiminde etkisi %85 dir.

 6. Merhaba hocam anal ilişki sonrası 4 gün geçti acı olmamasına karşın biraz kanama olmuştu, 1 2 gündürde siyah katran şeklinde dışkılama mevcut fakat ağrı sızı veya baş dönmesi falan yok, normalde bu tarz ilişkiyi çok sık yaşamayız ama böyle bir durumla da daha önce karşılaşmadık, kendiliğinden geçer mi eşim doktora gitmeye utanıyor ilaç veya ne önerebilirsiniz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Siyah zift gibi tuvaletin anal ilişki ile ilgisi yok mide kanaması olabilir,mutlaka muayene ve gerekli tetkiklerin bir an önce yapılması lazım.

 7. çocuk cerrahisinden yardım almalısınız
  Op.Dr.Demet Ağras

 8. Merhaba kizim 4 yasinda 6 aylikti sutten kestigim gunden beri kabiz meme catlak butun dogal seyleri denedim kayisi incir zeytinyagi kantaron yagi.10 gun gibi olunca bagisiklik kazaniyo bi etki etmiyo magnesi kullandik bir yildan fazla dozu arttirmam gerekiyo ve artik icmiyo simdi duphalak veriyorum vucudu sivilce oldu yaklasik 10 gun oldu ve etkisi azaldi cok caresizim cocugum mahvoldu piskolojisi bozuldu lutfen yardimm
  Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuyla çocuk cerrahisi ve çocuk gastroentoroloji uzmanları ilgileniyor,iyi bir üniversite hastanesinde takibi gerekiyor.

 9. hocam iyi günler sat 12 makat çatlağı var dedi botoxsu ararştırdım bundan 1 ay evel oldum faydasını görmedim bu sizin bas edilen Lis ameliyatı riskleri nelerdir aynı gun taburcu oluyormu amelyatan sonra iyleşme suresi ne kadardır amelyatan sonra yolculuk yapılabilirmı ben bu ileten kurtulmak istiyorum şimdiden çok tşk
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
  Lokal anestezi ile 10 dakika süren dikiş gerektirmeyen bir işlemlemdir. Hasta talep ederse hastanede anestezi ilede yapılabilir.2-7 günde rahatlarsın.Ameliyat sonu yolculuk yapabilirsin.Ehil ellerde ameliyat riski düsüktür.

 10. botoxun etkinliği 4-6 aydır.bu süreçte beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı da düzenleyerek fissür tedavi edilmiş olur.ameliyatın hem gaz ve dışkı kaçırma riskleri var hemde eğer alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz yine aynı şekilde ondada nüks etme riski var.bu nedenle tedavi yöntemini seçerken doğru karar vermek gerekir
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme