online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Ücretleri

Merhaba arkadaşlar tedavi ücretleri bilgisine geçmeden önce makat çatlağının ameliyat ve ameliyatsız olmak üzere birçok yöntemle iyileştirildiğini belirtmek istiyorum. Ücretler de uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmektedir.

Makat Çatlağı Tedavisinde Uygulanan Ücretler

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri ve Ücretlere Bakalım mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız yöntemlerle anal fissür probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz birçok ilaç ve krem bulunmaktadır. Tabii ki bunları kendi inisiyatifimiz ya da arkadaş, dost, akraba önerisi kullanmak yerine mutlaka doktor muayenesi sonucuna göre, doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekir.

Kremler Akut Dönemde Sınırlı Düzeyde Etkilidir: Çünkü anal fissür tedavisine yönelik geliştirilmiş olan kremler sadece hastalığın yeni evresi dediğimiz akut dönemde etkilidir. Fakat hiçbir krem %100 etkili değildir. Yani krem kullanıp, kesin iyileşeceğiniz anlamına gelmez. Bu nedenle doktor muayenesi, doktorun önereceği krem ile doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Çünkü etki etmemesi halinde botox ya da cerrahi müdahale gerekmektedir.

Anal Fissür Tedavisinde Kullanılan Kremler: Çok fazla ürün olmadığını belirterek başlamak istiyorum. Dünyaca ünlü markalardan biri olan Rectogesic Türkiye’de satış ruhsatı olmadığı için onun yerine Rectoderm isimli krem çok satılmaktadır. 100 TL ve üzeri alabileceğiniz bu krem tek başına yeterli değildir. Yanına uyuşturucu etkisinden yararlanmak için hemoroid hastalarının sıkça kullandığı Anestol ile birlikte kullanmalısınız. Rectoderm nitrogliserin ile spazm halindeki kasları gevşetmeyi amaçlamaktadır. Bitkisel anal fissür kremi olan Anuflex gözden kaçmamalı diye düşünüyorum. Çünkü içeriğinde yer alan bitkisel özlerle kasılan kası gevşetirken aynı zamanda uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde yardımcı ürün Anestola gerek kalmıyor. Daha ekonomik bir tedavi imkânı olur. Evet, arkadaşlar kremlerle çözüm bulmanız halinde 50-150 TL gibi bir masrafla sağlığınıza kavuşmuş olursunuz.

BOTOX ENJEKSİYONU (Önerilir)

Kremlerle tedavi daha ekonomik ve kolay oluşu ile herkesin tercihi olacağına eminim. Fakat etkisi düşük olması ve sadece akut dönem hastalarda uygulanması ile tüm hastaları kapsadığı söylenemez. Bu nedenle size asıl önerim Botox enjeksiyonu olacaktır. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılmakta olup %99 oranında başarılıdır. Yani uygulanan 100 hastadan 99’u sağlığına kavuşmaktadır. Etki etmeyen 1 kişiye ise ameliyat uygulanması gerekebilir.

Botox Nedir? Bir tür ilaç diyebiliriz. Ama bunu evimizde kendimiz kullanabileceğimiz tür ilaçlardan değildir. Isa adı botox olup açılımı Botulinum Toxin olarak bilinmektedir. Clostridium botulinum bakterisi tarafından oluşturulan bir tür proteindir. Yani vücudumuz ile %100 uyumlu bir madde olup özellikle estetik alanında sıkça kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır? Yukarıda da belirtiğim sizin evde uygulama imkânınız olmayan bir tedavidir. Doktorunuz 1 dakika gibi kısa sürede fissürün çevresine çok ince bir enjektör ile enjekte etmesi gerekir. 1 Şişe 100 ünite olup, tümü mutlaka kullanılması gerekir. Bazı sağlık merkezi tasarruf etmek için 100 üniteyi 2 hastaya kullanmaktadır. Tabii ki bu durum da etki düşmektedir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

Botox Ücreti Ne Kadar? Şimdi cevabını en çok merak ettiğiniz hususa geldik diye düşünüyorum. Öncelikle botox SGK ya da diğer kurumlar tarafından karşılanmadığı için kamu hastanelerinde maalesef bulunmamakta ve özel sağlık merkezlerinde ise SGK tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle SGK’lı SGK’sız hasta ayrımı bulunmamaktadır. Tek fiyat olup, 1300 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Anal Fissür Ameliyatı ve Ücretlerine Bakma Vakti Geldi

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi uygulanan yöntemlerden biri de ameliyat olup, özellikle botox bulunmayan kamu hastanelerinde kronik hastalar için en çok uygulanan yöntem ameliyatlardır. Ameliyatlar arasında da yine birçok teknik bulunmaktadır. Günümüzde en çok uygulanan kısa adı L.I.S dediğimiz (Lateral Internal Sfinkterotomi) tercih edilmektedir. Kendi içerisinde 2 gruba ayrılan bu ameliyat kapalı ve açık teknikle yapılmaktadır. Bizim önerimiz daha avantajlı olması nedeniyle kapalı teknik olmaktadır.

Kapalı Anal Fissür Ameliyatı ve Ücreti: Bu uygulamada amaç kontrolsüz bir şekilde kasılarak çok fazla can yanmasına neden olan kasın kesilmesi işlemidir. Açık yöntemde anüsten kalın bağırsağa doğru 2,5-3 cm kesi yapılırken kapalı teknikte ise 1-1,5 cm delik açılarak kesilmesi gereken kasa ulaşılmaktadır. Ameliyat ücreti kişinin SGK kapsamında olup, olmadığına bakılarak belirlenmektedir. Hastanın SGK güvencesi (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs)olması halinde 980 TL ödemektir. SGK kapsamı olmayan hastalar ise 1960 TL ödemektedir.

Bu Fiyatlar IDEA Kliniklerde Geçerlidir

Önemli bir hatırlatma daha yapmak istiyorum. Yukarıda belirtilen fiyatlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren idea klinik şubelerinde geçerlidir. Diğer sağlık merkezler, hastaneler, klinikler, doktorlar daha düşük ya da yüksek fiyat politikası izleyebilir. Başlıkta da belirttiğim gibi bu fiyatlar sadece idea kliniklere özeldir.

Ücresiz Muayene İmkânı Sunuyor

IDEA Klinikler aynı zamanda SGK mensubu hastalardan muayene ücreti de almıyor. Böylece doktorlarla daha fazla yakınlaşmanız, yardım almanız amaçlanıyor. Hekim kadrosu genel cerrahi + makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde tecrübeli olan proctoloji uzmanlarından oluşmaktadır.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da Hizmet Veriyor

Tekrar belirtmek gerekirse idea klinikler 3 tanesi İstanbul (Bakırköy, Kadıköy ve Şişli) olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunmaktadır. Size en yakın idea klinik adres ve iletişim bilgilerine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/iletisim

Biz Sizi Arayalım mı Uygulaması Bulunuyor

Dilerseniz hasta danışmanları tercih ettiğiniz zaman aralığında sizi arayarak bilgi veriyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan formu doldurarak numaranızı bırakmaktadır. Aranmak istediğiniz saat aralığını belirttiğinizde 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hastalık, tedavi ve klinikler hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar makat çatlağı tedavi fiyatlarına dair aktaracağımız hususlar burada nihayete ermiş olup, aklınıza takılan, sayfada cevabını bulamadığınız farklı hususlar varsa onu da aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletiniz. Genel cerrahi arkadaşlarımız sorularınıza yanıt vermektedir.

 

60 Comments

Add a Comment
 1. https://www.ideaklinik.com/iletisim,size en yakın kliniğe bu linkten ulaşabilirsiniz
  Op.Dr.Ergun Aygören

 2. botoks tedavisi nerelerde yapılmaktadır

 3. botox enjeksiyonundan sonra yaşayabileceğiniz gaz ve dışkı kaçırma problemler kalıcı değildir.botoxun etkisi geçince ortadan kalkar.ayrıca çok nadir görülen bir durumdur.ama ameliyat sonrası gaz ve dışkı kaçağı gelişirse asıl bu önemli bir sorundur ve genellikle kalıcıdır.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. hocam merhaba,
  6 ay kadar makata problemler yaşadım 19 yaşındayım bakırköy art gittim muane ettiler analfisur teşhisi kondu iki yerden çatlak varmış biri buyuk diyeri kuçuk olmak uzere botox tedavi edilmeli dendi 5 dk yapılır 6 ayda iyileşilir denildi bende olmadım nedeni aklımda soru işaretleri kalması botox yapıldıktan sonra ne gibi sorunlar la karşılaşırım bir kaç makalede sızıntıdan bahsediliyor bu olurken hissedilmiyormu ne kadar bir sızıntıdan bahsediliyor iyileşme surecinden sonra tekrar böyle bir şeyle karşı karşıya kalırmıyım acil cvp verirseniz sevinirim

 5. yaşadığınız yere en yakın ideaklinik şubesine gidebilirsiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Merhaba hocam botox tedavisini yapabilen kurumlarin listesini nereden bulabilirim her ozel hastana / doktor bu isi sorunsuz halledebilirmi?

 7. Botokstan sonra bir süre gaz kaçırma olabilir.6-7 ayda ilacın etkisi geçince geçer.yeniden botoks yaptırmanız şikayetinizi artırır.Geçmezse makat kasındaki başka sebepler açısından muayene olmalısınız
  Op.Dr.Seher Şirin

 8. hocam bundan 6 ay önce botox tedavisi oldum. başlarda bir sıkıntım yoktu ama şuan gaz kaçırm sorunum var. bunun için bana önerebileceğiniz birşey var mıdır ? tekrar mı botox olmam gerekiyor ?

 9. temel sorun spazmdır,kabızlık ve spazm sorunun devam etmesine neden olur.botoxla tedavi olabilirsiniz.laserle operasyona gerek olmadan.böylece bebeğinizin bakımınıda kimseye ihtiyacınız olmadan kendiniz yapabilirsiniz.
  Op.Dr.Demet Ağras

 10. Hocam merhaba geçen sene sezaryenle doğumdan sonra bir kabız bir ishal olma durumumdan dolayı anal fissüre yakalandım o süre zarfında nitrogliserinli merhem ve bölgeye ılık su tutarak iyileştim.Ara sıra kabız olduğum oldu o dönemlerde de merhemimi sürüp iyileşiyordum ancak son zamanda özellikle soğuk aylarda tekrar etti bu durum.Merhemim eski olduğundan mı yoksa artık bana bir faydası olmadığından mıdır bilmiyorum kendi çabalarımla diyetle filan iyileşemedim.İzmirde sadece anal rahatsızlıklara bakan bir doktora muayene oldum ve 1 eski 2 yeni yırtık ve yırtığın üstünde de bir hemoroid olduğunu anoskopla banada gösterdi yırtık kanıyordu bunun üzerine ameliyat olacağımı lazer yapabileceğini söyledi.Size sormak istediğim şey birincisi kronik anal fissür ve hemoroit lazerle tamamen tedavi edilir mi?okuduğum onca makalede bilimsel olmadığı yazıyor. Kası kesmeden nasıl lazer yapacak anlayamadım.İkincisi 3 yırtık 1 hemoroit için kliniğinizde botoks yöntemiyle bu sıkıntıdan tamamen kurtulabilir miyim?yırtıkların her biri ne kadar zamanda iyileşir acaba bu daralma düzelebilir mi ameliyatsız?üçüncüsü de ben diyet uyguluyorum sabah ılık su yoğurtlu keten tohumu kepek ekmek zeytinyağı öğlen çorba, akşam kuru yanına bir sulu yemek şeklinde besleniyorum.Diyetimde hata yaptığım bir durum var mı böyle beslenmeme rağmen kabızlıktan kurtulamadım gitti en kısa sürede cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017