Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Merhaba arkadaşlar tedavi ücretleri bilgisine geçmeden önce makat çatlağının ameliyat ve ameliyatsız olmak üzere birçok yöntemle iyileştirildiğini belirtmek istiyorum. Ücretler de uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmektedir.

Makat Çatlağı Tedavisinde Uygulanan Ücretler

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri ve Ücretlere Bakalım mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız yöntemlerle anal fissür probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz birçok ilaç ve krem bulunmaktadır. Tabii ki bunları kendi inisiyatifimiz ya da arkadaş, dost, akraba önerisi kullanmak yerine mutlaka doktor muayenesi sonucuna göre, doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekir.

Botox Ücreti Ne Kadar?

Şimdi cevabını en çok merak ettiğiniz hususa geldik diye düşünüyorum. Öncelikle botox SGK ya da diğer kurumlar tarafından karşılanmadığı için kamu hastanelerinde maalesef bulunmamakta ve özel sağlık merkezlerinde ise SGK tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle SGK’lı SGK’sız hasta ayrımı bulunmamaktadır. Tek fiyat olup, 1500 TL olarak ücretlendirilmektedir.

BOTOX ENJEKSİYONU (Önerilir)

Kremlerle tedavi daha ekonomik ve kolay oluşu ile herkesin tercihi olacağına eminim. Fakat etkisi düşük olması ve sadece akut dönem hastalarda uygulanması ile tüm hastaları kapsadığı söylenemez. Bu nedenle size asıl önerim Botox enjeksiyonu olacaktır. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılmakta olup %99 oranında başarılıdır. Yani uygulanan 100 hastadan 99’u sağlığına kavuşmaktadır. Etki etmeyen 1 kişiye ise ameliyat uygulanması gerekebilir.

Botox Nedir? Bir tür ilaç diyebiliriz. Ama bunu evimizde kendimiz kullanabileceğimiz tür ilaçlardan değildir. Isa adı botox olup açılımı Botulinum Toxin olarak bilinmektedir. Clostridium botulinum bakterisi tarafından oluşturulan bir tür proteindir. Yani vücudumuz ile %100 uyumlu bir madde olup özellikle estetik alanında sıkça kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır? Yukarıda da belirtiğim sizin evde uygulama imkânınız olmayan bir tedavidir. Doktorunuz 1 dakika gibi kısa sürede fissürün çevresine çok ince bir enjektör ile enjekte etmesi gerekir. 1 Şişe 100 ünite olup, tümü mutlaka kullanılması gerekir. Bazı sağlık merkezi tasarruf etmek için 100 üniteyi 2 hastaya kullanmaktadır. Tabii ki bu durum da etki düşmektedir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

Anal Fissür Ameliyatı ve Ücretlerine Bakma Vakti Geldi

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi uygulanan yöntemlerden biri de ameliyat olup, özellikle botox bulunmayan kamu hastanelerinde kronik hastalar için en çok uygulanan yöntem ameliyatlardır. Ameliyatlar arasında da yine birçok teknik bulunmaktadır. Günümüzde en çok uygulanan kısa adı L.I.S dediğimiz (Lateral Internal Sfinkterotomi) tercih edilmektedir. Kendi içerisinde 2 gruba ayrılan bu ameliyat kapalı ve açık teknikle yapılmaktadır. Bizim önerimiz daha avantajlı olması nedeniyle kapalı teknik olmaktadır.

Kapalı Anal Fissür Ameliyatı ve Ücreti

Bu uygulamada amaç kontrolsüz bir şekilde kasılarak çok fazla can yanmasına neden olan kasın kesilmesi işlemidir. Açık yöntemde anüsten kalın bağırsağa doğru 2,5-3 cm kesi yapılırken kapalı teknikte ise 1-1,5 cm delik açılarak kesilmesi gereken kasa ulaşılmaktadır. Ameliyat ücreti kişinin SGK kapsamında olup, olmadığına bakılarak belirlenmektedir. Hastanın SGK güvencesi (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs)olması halinde 1500 TL ödemektir. SGK kapsamı olmayan hastalar ise 3000 TL ödemektedir.

Bu Fiyatlar IDEA Kliniklerde Geçerlidir

Önemli bir hatırlatma daha yapmak istiyorum. Yukarıda belirtilen fiyatlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren idea klinik şubelerinde geçerlidir. Diğer sağlık merkezler, hastaneler, klinikler, doktorlar daha düşük ya da yüksek fiyat politikası izleyebilir. Başlıkta da belirttiğim gibi bu fiyatlar sadece idea kliniklere özeldir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da Hizmet Veriyor

Tekrar belirtmek gerekirse idea klinikler 3 tanesi İstanbul (Bakırköy, Kadıköy ve Şişli) olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunmaktadır. Size en yakın idea klinik adres ve iletişim bilgilerine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/iletisim

Biz Sizi Arayalım mı Uygulaması Bulunuyor

Dilerseniz hasta danışmanları tercih ettiğiniz zaman aralığında sizi arayarak bilgi veriyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan formu doldurarak numaranızı bırakmaktadır. Aranmak istediğiniz saat aralığını belirttiğinizde 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hastalık, tedavi ve klinikler hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar makat çatlağı tedavi fiyatlarına dair aktaracağımız hususlar burada nihayete ermiş olup, aklınıza takılan, sayfada cevabını bulamadığınız farklı hususlar varsa onu da aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletiniz. Genel cerrahi arkadaşlarımız sorularınıza yanıt vermektedir.

Bitkisel Anal Fissür Kremi;
İçerik açısından bakıldığüında en etkili olabileceğini söyleyebileceğimiz ilaç Anuflex merhemdir. Çünkü içeriğinde yer alan bitkisel özlerle kasılan kası gevşetirken aynı zamanda uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde yardımcı ürün Anestola gerek kalmıyor. Daha ekonomik bir tedavi imkânı olur. Evet, arkadaşlar kremlerle çözüm bulmanız halinde 50-150 TL gibi bir masrafla sağlığınıza kavuşmuş olursunuz. Özellikle hastalığın ilk dönemlerinde yani akut denilen döneminde kesinlikle ilaç denenmelidir, bu dönemde bitkisel ilaçların başarısı oldukça yüksektir. Uzun süre de geçmiş olsa denenmelidir ama başarısı daha düşük kalabilir.

Anal Fissür Tedavisinde Kullanılan Kremler: Çok fazla ürün olmadığını belirterek başlamak istiyorum. Dünyaca ünlü markalardan biri olan Rectogesic Türkiye’de satış ruhsatı olmadığı için satılmamaktadır, benzer içerikli Rectoderm ve Anrecta isimli kremler çok satılmaktadır. Rectoderm 119, Anrecta 102 TL dir. Bu kremler tek başına yeterli değildir. Yanına uyuşturucu etkisinden yararlanmak için hemoroid hastalarının sıkça kullandığı Anestol ile birlikte kullanmalısınız. Rectoderm nitrogliserin ile spazm halindeki kasları gevşetmeyi amaçlamaktadır.
Bu ilçaların kombinasyonu yerine daha başarılı ve daha kolay uygulanan Anuflex Merhem tercih edilebilir. Anuflex Merhem satış fiyatı 49 TL dir. Anuflex hem uyuşturucu hem de kas gevşetici etkiye sahiptir.

77 Comments

Add a Comment
 1. Tekrar botilinum toksini enjeksiyonu yapılabilir. Amerika da anal fissür aetık cerrahi olarak tedavi edilmiyor risklerinden dolayı. Sadece botilinum toksini enjeksiyonu ile tedavi ediliyor.

 2. Merhaba hocam, 2018 Ocak atında saat 12 yönündeki fissürüm için sizde botIlinum toksinienjeksiyonu uygulaması yapıldı. Yaklaşık 4,5 ay sıkıntısız geçtikten sonra herkesin başına gelebilecek sıradan bir kabızlıkla en başa döndüm. Yapmam gereken nedir, tekrar botilinum toksini enjeksiyonu uygulaması mı ameliyat mı?

 3. kronikleşmeden beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.Anuflex krem kullanabilirsiniz.

 4. Merhaba hocam.ben turkmenistanlym.şu siralar makatmda catlak var 1 hafta oluyor.yardmci olursanz sevinirim

 5. kıl dönmesi olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz
  Op.Dr.Demet Ağras

 6. Hocam makat değil de hemen üzerinde omurgaya doğru olan çizgi şeklindeki yer çatlamış ve kanamış gibi biraz . Ne olabilir bu ?

 7. kabızlık yada tuvalette uzun kalıp ıkındıysanız tekrar etmiş olabilir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer nüks etmişse ameliyatsız tedavi edebiliriz.siz daha önce ameliyat olduğunuz için tekrar ameliyat olursanız gaz ve dışkı kaçırabilirsiniz.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Hocam merhaba Ben yaklasik bes yil önce analfisür ameliyati oldum. Ancak son bir kac haftadir makat bölgesinde asiri bir kasinma hissi var. Bunun disinda herhangi bir sikintim. Acaba tekrarlamis olabilir mi?

 9. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlerseniz ,tekrar kabız kalmazsanız düzelme olabilir.ama 3 haftadan uzun süre geçtiyse kronikleşmiş olabilir,tedaviye yeterli cevap vermeyebilir bu durumda botulinum enjeksiyonu düşünebilirsiniz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 10. Merhabalar anal fissür bende de var doktora gittiğimde anestol ile procto-glyvenol vermişti etkisini pek göremedim 1 ay sonra kontrole gittiğimde rectoderm almamı söyledi 1 aydır kullanıyorum eskisine göre daha iyi tamamen düzelme olur mu yoksa botox düşünmeli miyim
  Teşekkürler

 11. merhabalar hocam. uzun zamandır makat bölgemde tuvalete girdiğimde çok zorlanma hissediyorum ara ara kan görüyorum. sebebi nedir ne yapmam gerekir ?
  op.Dr.Adil Altısoy
  Kanama olması aaskop ile muayeneyi zorunlu kılıyor.Kanama nedeinin tesbit edilmesi gerekir

 12. Randevu alırsanız beklemek zorunda kalmazsınız, randevu almazsanız 15-20 dakika beklemeniz gerekebilir. Online Randevu sayfasından ya da şu linkten aşabilirsiniz https://www.ideaklinik.com.tr/iletisim/
  botoxla tedavi 1300 TL (100 ünite) ameliyat SGK yoksa 1960 varsa 980 TL

 13. Hastanın isteğine göre botox veya ameliyat yapıyoruz

 14. Hocam merhabalar, anal fissur için tedavi olmak istiyorum, randevu almam gerekirmi, bir de tedavi ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz ?

 15. iyi günler. yaklaşık 2 aydır makatımda sızlama hissediyorum. ara ara kanamalarımda var. makat çatlağına tedavileriniz ne şekilde ?

 16. muayene ile değerlendirilmeniz gerekir,fistülünüzmü yoksa fissürünüz mü var

 17. Iki adet fistulum var izmirde lazerle tedavi olmak istiyorum ne kadar ucreti olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017

Sizi Aramamızı İster misiniz?