Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Merhaba arkadaşlar tedavi ücretleri bilgisine geçmeden önce makat çatlağının ameliyat ve ameliyatsız olmak üzere birçok yöntemle iyileştirildiğini belirtmek istiyorum. Ücretler de uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmektedir.

Makat Çatlağı Tedavisinde Uygulanan Ücretler

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri ve Ücretlere Bakalım mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız yöntemlerle anal fissür probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz birçok ilaç ve krem bulunmaktadır. Tabii ki bunları kendi inisiyatifimiz ya da arkadaş, dost, akraba önerisi kullanmak yerine mutlaka doktor muayenesi sonucuna göre, doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekir çünkü çatlak sandığınız hastalığınız gerçekte kötü huylu bir hastalık da olabilir. Bu sebeple öncelikle kesin teşhis konulmalıdır.

Botox Ücreti Ne Kadar?

Şimdi cevabını en çok merak ettiğiniz hususa geldik diye düşünüyorum. Öncelikle Botoks ücretleri SGK’lı hastalar için 6000 TL SGK güvencesi olmayan hastalar için 12000 TL alınmaktadır. Botoks dışında ek bir uygulama yapılırsa ayrıca ücretlendirilmektedir.

BOTOX ENJEKSİYONU (Önerilir)

Kremlerle tedavi daha ekonomik ve kolay oluşu ile herkesin tercihi olacağına eminim. Fakat etkisi düşük olması ve sadece akut dönem hastalarda uygulanması ile tüm hastaları kapsadığı söylenemez. Bu nedenle size asıl önerim Botox enjeksiyonu olacaktır. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılmakta olup %99 oranında başarılıdır. Yani uygulanan 100 hastadan 99’u sağlığına kavuşmaktadır. Etki etmeyen 1 kişiye ise ameliyat uygulanması gerekebilir.

Botox Nedir? Bir tür ilaç diyebiliriz. Ama bunu evimizde kendimiz kullanabileceğimiz tür ilaçlardan değildir. Isa adı botox olup açılımı Botulinum Toxin olarak bilinmektedir. Clostridium botulinum bakterisi tarafından oluşturulan bir tür proteindir. Yani vücudumuz ile %100 uyumlu bir madde olup özellikle estetik alanında sıkça kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır? Yukarıda da belirtiğim sizin evde uygulama imkânınız olmayan bir tedavidir. Doktorunuz 1 dakika gibi kısa sürede fissürün çevresine çok ince bir enjektör ile enjekte etmesi gerekir. 1 Şişe 100 ünite olup, tümü mutlaka kullanılması gerekir. Bazı sağlık merkezi tasarruf etmek için 100 üniteyi 2 hastaya kullanmaktadır. Tabii ki bu durum da etki düşmektedir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

Anal Fissür Ameliyatı ve Ücretlerine Bakma Vakti Geldi

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi uygulanan yöntemlerden biri de ameliyat olup, özellikle botox bulunmayan kamu hastanelerinde kronik hastalar için en çok uygulanan yöntem ameliyatlardır. Ameliyatlar arasında da yine birçok teknik bulunmaktadır. Günümüzde en çok uygulanan kısa adı L.I.S dediğimiz (Lateral Internal Sfinkterotomi) tercih edilmektedir. Kendi içerisinde 2 gruba ayrılan bu ameliyat kapalı ve açık teknikle yapılmaktadır. Bizim önerimiz daha avantajlı olması nedeniyle kapalı teknik olmaktadır.

Kapalı Anal Fissür Ameliyatı ve Ücreti
Bu uygulamada amaç kontrolsüz bir şekilde kasılarak çok fazla can yanmasına neden olan kasın kesilmesi işlemidir. Açık yöntemde anüsten kalın bağırsağa doğru 2,5-3 cm kesi yapılırken kapalı teknikte ise 1-1,5 cm delik açılarak kesilmesi gereken kasa ulaşılmaktadır. Ameliyat ücreti kişinin SGK kapsamında olup, olmadığına bakılarak belirlenmektedir. Hastanın SGK güvencesi (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs)olması halinde 6000 TL’den başlamaktadır. SGK güvencesi olmayan hastalarda ise ücretlendirme 12000 TL’den başladığını belirtmek istiyorum.

Bu Fiyatlar IDEA Kliniklerde Geçerlidir

Önemli bir hatırlatma daha yapmak istiyorum. Yukarıda belirtilen fiyatlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da hizmet veren idea klinik şubelerinde geçerlidir. Diğer sağlık merkezler, hastaneler, klinikler, doktorlar daha düşük ya da yüksek fiyat politikası izleyebilir. Başlıkta da belirttiğim gibi bu fiyatlar sadece idea kliniklere özeldir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ve Antalya’da Hizmet Veriyor

Tekrar belirtmek gerekirse idea klinikler 3 tanesi İstanbul (Bakırköy, Kadıköy ve Şişli) olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da bulunmaktadır. Size en yakın idea klinik adres ve iletişim bilgilerine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar makat çatlağı tedavi fiyatlarına dair aktaracağımız hususlar burada nihayete ermiş olup, aklınıza takılan, sayfada cevabını bulamadığınız farklı hususlar varsa onu da aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletiniz. Genel cerrahi arkadaşlarımız sorularınıza yanıt vermektedir.

Bitkisel Anal Fissür Kremi;
İçerik açısından bakıldığüında en etkili olabileceğini söyleyebileceğimiz ilaç Anuflex merhemdir. Çünkü içeriğinde yer alan bitkisel özlerle kasılan kası gevşetirken aynı zamanda uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde yardımcı ürün Anestola gerek kalmıyor. Daha ekonomik bir tedavi imkânı olur. Evet, arkadaşlar kremlerle çözüm bulmanız halinde 100-150 TL gibi bir masrafla sağlığınıza kavuşmuş olursunuz. Özellikle hastalığın ilk dönemlerinde yani akut denilen döneminde kesinlikle ilaç denenmelidir, bu dönemde bitkisel ilaçların başarısı oldukça yüksektir. Uzun süre de geçmiş olsa denenmelidir ama başarısı daha düşük kalabilir.

84 Yorum

 1. Hocam makat değil de hemen üzerinde omurgaya doğru olan çizgi şeklindeki yer çatlamış ve kanamış gibi biraz . Ne olabilir bu ?

  • Anal Fissür Doktor

   kıl dönmesi olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 2. Hocam merhaba Ben yaklasik bes yil önce analfisür ameliyati oldum. Ancak son bir kac haftadir makat bölgesinde asiri bir kasinma hissi var. Bunun disinda herhangi bir sikintim. Acaba tekrarlamis olabilir mi?

  • Anal Fissür Doktor

   kabızlık yada tuvalette uzun kalıp ıkındıysanız tekrar etmiş olabilir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer nüks etmişse ameliyatsız tedavi edebiliriz.siz daha önce ameliyat olduğunuz için tekrar ameliyat olursanız gaz ve dışkı kaçırabilirsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Merhabalar anal fissür bende de var doktora gittiğimde anestol ile procto-glyvenol vermişti etkisini pek göremedim 1 ay sonra kontrole gittiğimde rectoderm almamı söyledi 1 aydır kullanıyorum eskisine göre daha iyi tamamen düzelme olur mu yoksa botox düşünmeli miyim
  Teşekkürler

  • Anal Fissür Doktor

   beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlerseniz ,tekrar kabız kalmazsanız düzelme olabilir.ama 3 haftadan uzun süre geçtiyse kronikleşmiş olabilir,tedaviye yeterli cevap vermeyebilir bu durumda botulinum enjeksiyonu düşünebilirsiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. merhabalar hocam. uzun zamandır makat bölgemde tuvalete girdiğimde çok zorlanma hissediyorum ara ara kan görüyorum. sebebi nedir ne yapmam gerekir ?
  op.Dr.Adil Altısoy
  Kanama olması aaskop ile muayeneyi zorunlu kılıyor.Kanama nedeinin tesbit edilmesi gerekir

 5. Hocam merhabalar, anal fissur için tedavi olmak istiyorum, randevu almam gerekirmi, bir de tedavi ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz ?

 6. iyi günler. yaklaşık 2 aydır makatımda sızlama hissediyorum. ara ara kanamalarımda var. makat çatlağına tedavileriniz ne şekilde ?

 7. Iki adet fistulum var izmirde lazerle tedavi olmak istiyorum ne kadar ucreti olur

 8. botoks tedavisi nerelerde yapılmaktadır

 9. hocam merhaba,
  6 ay kadar makata problemler yaşadım 19 yaşındayım bakırköy art gittim muane ettiler analfisur teşhisi kondu iki yerden çatlak varmış biri buyuk diyeri kuçuk olmak uzere botox tedavi edilmeli dendi 5 dk yapılır 6 ayda iyileşilir denildi bende olmadım nedeni aklımda soru işaretleri kalması botox yapıldıktan sonra ne gibi sorunlar la karşılaşırım bir kaç makalede sızıntıdan bahsediliyor bu olurken hissedilmiyormu ne kadar bir sızıntıdan bahsediliyor iyileşme surecinden sonra tekrar böyle bir şeyle karşı karşıya kalırmıyım acil cvp verirseniz sevinirim

  • Anal Fissür Doktor

   botox enjeksiyonundan sonra yaşayabileceğiniz gaz ve dışkı kaçırma problemler kalıcı değildir.botoxun etkisi geçince ortadan kalkar.ayrıca çok nadir görülen bir durumdur.ama ameliyat sonrası gaz ve dışkı kaçağı gelişirse asıl bu önemli bir sorundur ve genellikle kalıcıdır.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Merhaba hocam botox tedavisini yapabilen kurumlarin listesini nereden bulabilirim her ozel hastana / doktor bu isi sorunsuz halledebilirmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir