Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Merhaba arkadaşlar tedavi ücretleri bilgisine geçmeden önce makat çatlağının ameliyat ve ameliyatsız olmak üzere birçok yöntemle iyileştirildiğini belirtmek istiyorum. Ücretler de uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmektedir.

Makat Çatlağı Tedavisinde Uygulanan Ücretler

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri ve Ücretlere Bakalım mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız yöntemlerle anal fissür probleminden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz birçok ilaç ve krem bulunmaktadır. Tabii ki bunları kendi inisiyatifimiz ya da arkadaş, dost, akraba önerisi kullanmak yerine mutlaka doktor muayenesi sonucuna göre, doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekir çünkü çatlak sandığınız hastalığınız gerçekte kötü huylu bir hastalık da olabilir. Bu sebeple öncelikle kesin teşhis konulmalıdır.

Botox Ücreti Ne Kadar?

Şimdi cevabını en çok merak ettiğiniz hususa geldik diye düşünüyorum. Öncelikle Botoks ücretleri SGK’lı hastalar için 6000 TL SGK güvencesi olmayan hastalar için 12000 TL alınmaktadır. Botoks dışında ek bir uygulama yapılırsa ayrıca ücretlendirilmektedir.

BOTOX ENJEKSİYONU (Önerilir)

Kremlerle tedavi daha ekonomik ve kolay oluşu ile herkesin tercihi olacağına eminim. Fakat etkisi düşük olması ve sadece akut dönem hastalarda uygulanması ile tüm hastaları kapsadığı söylenemez. Bu nedenle size asıl önerim Botox enjeksiyonu olacaktır. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılmakta olup %99 oranında başarılıdır. Yani uygulanan 100 hastadan 99’u sağlığına kavuşmaktadır. Etki etmeyen 1 kişiye ise ameliyat uygulanması gerekebilir.

Botox Nedir? Bir tür ilaç diyebiliriz. Ama bunu evimizde kendimiz kullanabileceğimiz tür ilaçlardan değildir. Isa adı botox olup açılımı Botulinum Toxin olarak bilinmektedir. Clostridium botulinum bakterisi tarafından oluşturulan bir tür proteindir. Yani vücudumuz ile %100 uyumlu bir madde olup özellikle estetik alanında sıkça kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır? Yukarıda da belirtiğim sizin evde uygulama imkânınız olmayan bir tedavidir. Doktorunuz 1 dakika gibi kısa sürede fissürün çevresine çok ince bir enjektör ile enjekte etmesi gerekir. 1 Şişe 100 ünite olup, tümü mutlaka kullanılması gerekir. Bazı sağlık merkezi tasarruf etmek için 100 üniteyi 2 hastaya kullanmaktadır. Tabii ki bu durum da etki düşmektedir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

Anal Fissür Ameliyatı ve Ücretlerine Bakma Vakti Geldi

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi uygulanan yöntemlerden biri de ameliyat olup, özellikle botox bulunmayan kamu hastanelerinde kronik hastalar için en çok uygulanan yöntem ameliyatlardır. Ameliyatlar arasında da yine birçok teknik bulunmaktadır. Günümüzde en çok uygulanan kısa adı L.I.S dediğimiz (Lateral Internal Sfinkterotomi) tercih edilmektedir. Kendi içerisinde 2 gruba ayrılan bu ameliyat kapalı ve açık teknikle yapılmaktadır. Bizim önerimiz daha avantajlı olması nedeniyle kapalı teknik olmaktadır.

Kapalı Anal Fissür Ameliyatı ve Ücreti
Bu uygulamada amaç kontrolsüz bir şekilde kasılarak çok fazla can yanmasına neden olan kasın kesilmesi işlemidir. Açık yöntemde anüsten kalın bağırsağa doğru 2,5-3 cm kesi yapılırken kapalı teknikte ise 1-1,5 cm delik açılarak kesilmesi gereken kasa ulaşılmaktadır. Ameliyat ücreti kişinin SGK kapsamında olup, olmadığına bakılarak belirlenmektedir. Hastanın SGK güvencesi (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs)olması halinde 6000 TL’den başlamaktadır. SGK güvencesi olmayan hastalarda ise ücretlendirme 12000 TL’den başladığını belirtmek istiyorum.

Bu Fiyatlar IDEA Kliniklerde Geçerlidir

Önemli bir hatırlatma daha yapmak istiyorum. Yukarıda belirtilen fiyatlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da hizmet veren idea klinik şubelerinde geçerlidir. Diğer sağlık merkezler, hastaneler, klinikler, doktorlar daha düşük ya da yüksek fiyat politikası izleyebilir. Başlıkta da belirttiğim gibi bu fiyatlar sadece idea kliniklere özeldir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ve Antalya’da Hizmet Veriyor

Tekrar belirtmek gerekirse idea klinikler 3 tanesi İstanbul (Bakırköy, Kadıköy ve Şişli) olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da bulunmaktadır. Size en yakın idea klinik adres ve iletişim bilgilerine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar makat çatlağı tedavi fiyatlarına dair aktaracağımız hususlar burada nihayete ermiş olup, aklınıza takılan, sayfada cevabını bulamadığınız farklı hususlar varsa onu da aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletiniz. Genel cerrahi arkadaşlarımız sorularınıza yanıt vermektedir.

Bitkisel Anal Fissür Kremi;
İçerik açısından bakıldığüında en etkili olabileceğini söyleyebileceğimiz ilaç Anuflex merhemdir. Çünkü içeriğinde yer alan bitkisel özlerle kasılan kası gevşetirken aynı zamanda uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde yardımcı ürün Anestola gerek kalmıyor. Daha ekonomik bir tedavi imkânı olur. Evet, arkadaşlar kremlerle çözüm bulmanız halinde 100-150 TL gibi bir masrafla sağlığınıza kavuşmuş olursunuz. Özellikle hastalığın ilk dönemlerinde yani akut denilen döneminde kesinlikle ilaç denenmelidir, bu dönemde bitkisel ilaçların başarısı oldukça yüksektir. Uzun süre de geçmiş olsa denenmelidir ama başarısı daha düşük kalabilir.

84 Yorum

 1. Kronik makat çatlağı tedavisi ameliyatmi öneriliyor ameliyatta rektoskobi şartmi rektoskobi olmadanda ameliyat yapılabilirmi

  • Anal Fissür Doktor

   Anoskopi muayenesi yeterli, ameliyatsızda tedavi edilebilir. Ameliyatın gaz ve dışkı kaçırma gibi riskleri bar.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. İyi günler Hocam. Yaklaşık 15 gündür tuvaletimi yaparken ağrı çekiyorum, parça parça yapabiliyorum. Bazen tuvaletimi yaptıktan hemen sonra tekrar tuvalete gitme ihtiyacı hissediyorum. Bel ve sağ kasık ağrısı da başladı. (2004 yılında sağ kasık fıtığı ameliyatı oldum. Bu rahatsızlıkla bağlantılı mı)? Ayrıca 2-3 gündür aynı problemi idrar yaparken de yaşıyorum. Rahatsızlığım ne olabilir? Nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim? İyi çalışmalar.

  • Anal Fissür Doktor

   şikayetiniz anal fissür düşündürüyor. Muayene olmalısınız. Kliniklermiz makat hastalıklarına spesifik çalıyor ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz. Sağ kaşık ağrısı tuvalette fazla ıkınmaya bağlı olabilir. 0542621088 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Hocam daha önce 3-4 kez farklı aralıklarla dışkı sonrası makatımdan kan gelmişti ve uzun süren ağrılar yaşamıştım bugün de sert bi dışkıdan sonra makatımdan 3-4 peçeteye bulaşacak kadar kan geldi ve çok fazla yanma hissi var bu anal fissür müdür?

  • Anal Fissür Doktor

   Olabilir, fakat makat kanamalarından sonra mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır. Kötü huylu bir nedeni de olabilir.

 4. Merhaba. Yaşadığım ilişkiden olduğunu düşündüğüm anal fissür sorunum var. Muayene olduğumda doktor kremler vs verdi. 1. Hafta sonunda geceleri uyuyabilecek noktaya geldim. 2. Hafta acı azalmaya başladı derken zamanla iyice toparladı. 1.5ay süre sonra dikkatli şekilde tekrar ilişki denememden sonra fissür tekrar yaşadım. Amaliyat olsamda ilişki yaşadığım taktirde bu sorun tekrarlar mı?

 5. Merhaba hocam, 2018 Ocak atında saat 12 yönündeki fissürüm için sizde botIlinum toksinienjeksiyonu uygulaması yapıldı. Yaklaşık 4,5 ay sıkıntısız geçtikten sonra herkesin başına gelebilecek sıradan bir kabızlıkla en başa döndüm. Yapmam gereken nedir, tekrar botilinum toksini enjeksiyonu uygulaması mı ameliyat mı?

  • Anal Fissür Doktor

   Tekrar botilinum toksini enjeksiyonu yapılabilir. Amerika da anal fissür aetık cerrahi olarak tedavi edilmiyor risklerinden dolayı. Sadece botilinum toksini enjeksiyonu ile tedavi ediliyor.

 6. Merhaba hocam.ben turkmenistanlym.şu siralar makatmda catlak var 1 hafta oluyor.yardmci olursanz sevinirim

  • Anal Fissür Doktor

   kronikleşmeden beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.Anuflex krem kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir