Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Nitrogliserinli Krem

Makat çatlağı tedavisinde hastanın kullanabileceği 2 krem vardır bunlardan biri anestol  diğeri rectogesik kremdir. Rectogesic Türkiye’ye ithal edilmediği için eczacının yaptığı aynı içerikli nitrogliserinli kremler kullanılmaktadır.

Muayeneye giden hastaların büyük çoğunluğuna doktor hastanın beklentisini karşılamak için proctoglivenol, kortos, daflon, proctolog gibi ürünler yazmaktadır ancak bunların hepsi hemoroid ilacıdır ve anal fissurde hiçbir yarar sağlamaz hatta özellikle fitil koymak hasta için eziyet olmaktadır.

Gliseril Trinitrat Krem Fiyat

Gliseril trinitrar nitro gliserinle aynı maddedir sadece isim farklılığı vardır. Rectoderm merhem tek marka olması sebebinden kaynaklanan bir şekilde 92 TL gibi yüksek bir rakama satılmaktadır. Eczaneler bu konuda daha insaflı olup aynı ilacı uygun fiyat ile satmaktadır. Bu konuda konumu gereği en fazla ilaç yapan Aslı Eczanesinden her an gidip alabilirsiniz. İstanbul dışında yaşıyorsanız eczacidemetsari @ gmail.com dan maille sipariş verebileceğiniz gibi 0212 280 6400 nolu telefondan sipariş vermeniz halinde 1-2 gün içinde 48 TL karşılığında kapınıza teslim edebilmektedir.

Anal fissürünüz varsa anestol krem ve nitrogliserinli kremler kullanarak hastalığınızdan % 40-50 ihtimalle kurtulabilirsiniz buna ek olarak kabızlığın engellenmesi ve sıcak su oturma banyosu başarıyı daha da artırır.Gerek anestol gerekse nitrogliserinli ilaçlar makatın dışına ve hafifçe ağzına sürülür unutmayın tüple veya fitil olarak makatın içine verilen ilaçlar makat çatlağınıza en küçük yarar sağlamaz çünkü içeri uygulanan ürünler sadece iç hemoroid tedavisinde kullanılır anal fissur tedavisi için değildir.

Nitrogliserinli Krem Nasıl Etki Eder
Makat çatlağında en önemli sorun çatlak sebebiyle makat kaslarının aşırı kasılmasıdır bir anlamda makata kramp girmesidir, nitrogliserin bu spazmı açarak makatı rahatlatır ve fissure iyileşir. Aslında ameliyatta da botox enjeksiyonunda da amaç aynı kası gevşetmektir. Anestol ise çatlaktan olacak acıyı azaltır.

Nitrogliserin Merhem Nasıl Kullanılır
Kas kasılması dışkılamayı takiben ortaya çıkıp saatlerce sürdüğü için dışkılamadan hemen sonra anüsün dışı ve içine sürülmelidir. Böylece kaslar gevşer ve daha az ağrı olur. Miktar olarak serçe parmağın son boğumunun yarısı kadar süreülebilir. Mercimek kadar önerilse de o kadarı etkii olmayabilir.

Nitrogliserinli Kremlerin Yan Etkileri
Hayati önemi olmayan ama hastayı ciddi düzeyde rahatsız eden yan etkileri vardır. En sık görülen yan etkisi baş ağrısıdır ve dayanılmaz düzeylerde olabilir hatta hasta ilacı kesmek zorunda kalabilir. Neredeyse her hastada baş ağrısı olur ama hepsinde ilacı bırakacak kadar şiddetli değildir. İkinci sıklık ta tansiyon düşüklüğüdür ancak bu o kadar rahatsız etmez hasta birkaç dakika dinlenince düzelir. Tansiyon düşüklüğü çok belirgin olup hastanın tuvalette düşmesine neden olabilmektedir. Tansiyon düşüklüğü çok belirgin olsa da öldürücü olmaz. Nitrogliserinli merhem yerine yaklaşık aynı kas gevşemesini sağlayabilen bitkisel makat çatlağı ilaçlarında bu tür yan etkiler görülmez.

Nitrogliserinli Krem Yapan Eczaneler
212 325 17 43 Aslı Eczanesinden temin edebilirsiniz, telefonla bildirmeniz halinde adresinize kargoyla teslim edilmektedir.

 

 

71 Comments

Add a Comment
 1. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.kabız kalmamalısınız,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalısınız
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. Hocam 1 ay kadar önce makatta şiddetli kasıntı yanma ve çok şiddetli ağrı ile başladık dayanılmayacak durumlarda idim doktor a gittim kontrol etti bana 2 krem verdi anal fisür olmuşsunuz dedi sabah akşam günde 2 kez dedi 2 günde bu kadar mı fark eder hocam su an o günlere nazaran çok daha iyiyim söylemesi ayıptır gaz kacırmada bile makat yırtılacak bıçakla kesiyorlar gibi oluyordu allah doktor dan razı olsun. Ama size şunu sormak istiyorum bu geçici mi yoksa sonradan tazeleye bilir mi ?

 3. hocam iyi günler benimde makat çatlağı var özel bir hastanede botoxs yaptırdım 45 gun oldu değişen bişey yok yememe içmeme dikat ediyorum sıcak suda oturmak günde 3 defa uyguluyyorum botoxs uygulamadanda önce ağrılarım cok değildı şimdide çok değil ama ben temamilen kurtulmak istiyorum biraz daha bekleyecem olmasa size gelecem botoxstan sonra ne gibi tedaviler uyguluyorsunuz riskleri nelerdir tedaviden sonra 12 at yolculuk yapılabilirmı tşk
  Dr.Nizam KURTDERE
  Botox enjeksyonundan sonra 45 günde iyileşmiş olması gerekir,bundan sonra botox tekrarlanır yada cerrahi müdahale yani LİS operasyonu yapılır.

 4. anal fissürünüz olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir.kabızlık tedavisinde esas olan beslenem ve tuvalet alışkanlıklarınız düzenlemektir.ilaçlarla çözmeye çalışmak doğru değildir.
  Op.dr.Seher Şirin

 5. Hocam benim 4 aydır bitmeyen kabizligim var hastaneye gidiyorum kan veriyorum karnımdan röntgen çektiler hiç bir şey çıkmadı makatimda gece ve gündüz basliyan kral şekilde ağrılar oluyor dayanamıyorum kullanamadığı ilaç kalmadı kabizlik icinnnn napcam bilemiyorum hocam

 6. Şakirt
  ABD de kronik ve nüks tüm fissürlerin tedavisinde sadece botox kullanılıyor.botoxta gaz ve dışkı kaçırma olsa bile en geç 4-6 ay sonra bu sorun ortadan kalkacaktır.fakat ameliyat sonrası böyle sorun gelişirse kalıcı olacaktır.bu nednele botoxla tedavi olmanızı öneriirm
  Op.dr.Atilla Kaya

 7. Hocam kronik fissürüm var 2 yıllık ilaç tedavi etmedi.Botox mu önerirsiniz ameliyat mı? botoxda gaz kacırma ve dışkı kacırma ihtimali yüzde kaçtır? Ve kronik fissüre botox işe yarar mı,botoxun etkisi geçince tekrardan ortaya cıkar mı çatlak, botox etkisi geçince tekrar makat kası kasılmaya devam eder mi?.Yoksa çatlak iyileştiği için kasılmalar gider mi?

 8. 10-12 günde şikayetleriniz düzelmemişse botoxla tedavi olabilirsiniz
  Op.Dr Adil Altınsoy

 9. Hocam yeme aliskanligimi duzenledim.neredeyse 17gun oldu.rectoderm krem aldim 3 gundur kullaniyorum.tuvaltten sonra kullaniyorum.kanama yanma bunlarin hicbiri bende olmadi.doktor catlak var dedi.tuvaltten sonra 5 6 saat boyunca yatmam gerekiyor agrinin gecmesini bekliyorum.rectoderm krem etkisini kac gun icinde gosterir.gostermez ise botox mu olmaliyim

 10. Merhaba hocam
  21 yaşındayım. 4, 5 senedir belirli aralıklarla dışkımı yaparken çok zorlanıyordum çok sert oluyordu özellikle bu sene daha da arttı bir kaç aydr artk sürekli dışkımı yaparken çok zorlanıyorum bir kaç gündür de sanırm makat çatlağı oluştu bunu anlayabiliyorum doktora gidemiyorum fazlasıyla utanıyorum ne yapmam lazım
  Op Dr seher Şirin
  İdeaklinik Bakırköy proctoloji uzmanı
  utanmanız şikayetlerinizin daha çok artmasına neden olacak.bu nedenle tedavi olmalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.gelirseniz botoxla ameliyatın risklerini yaşamadan tedavinizi yapabiliriz.

 11. Merhabalar , ben 1 ay önce kabız oldum. 2 hafta önce genel cerraha gittim .fissür teşhisi konuldu .iltihap da olduğu için , iltihabı kurutmak amacıyla , 1 hafta kullanmam için antibiotik verdi doktorum . 1 hafta sonra tekrar gittim iltihap kurumuş dedi ve fito krem verdi .. 5 gündür fito kremi kullanıyorum ama her tuvalette yine kanama ve acı devam ediyor .sonra o acı 4-5 saat sürüyor …iyileşme süreci çok mu yavaş oluyor ? Yoksa eksik bişeyler mi var ? 1 aydır sil baştan bu acıyı çekmek çok kötü .. ne zaman iyileşeceğim ???? Lütfen yardım..
  Op Dr Demet Ağras
  İdeaklinik İzmir proctoloji uzmanı
  şikayetleriniz kronikleşmiş.tedavi olmalısınız.gelirseniz ameliyatın risklerini yaşamadan botoxla tedavinizi yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017