Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Rectoderm Fiyatı

Rectoderm merhem muadil ilaç olan rectogesic yerine Türkiye de üretilen bir ilaçtır. Uzun yıllar Türkiye de satışı yapılan rectogesic önemli bir açığı kapatıyordu ancak piyasadan çekilince anal fissür tedavisi konusunda uzmanlaşmış doktorlar eczacılara formül şeklinde reçete yazıp yaptırarak hastalarına çözüm bulmaya çalışıyordu.

Eczane ortamında yapılması gerek aktif maddenin yeterli konmaması, gerek yeterli süre karıştırılmaması, gerekse ürün kıvamında standart yakalanamaması sebebiyle sorun oluyordu. Yapma ilaçta bir diğer sorun ise fiyat politikasının çok değişik olmasıdır.

Nitrogliserinli Krem Fiyatı
Hastalardan geri dönüşlere bakıldığında aynı miktarda ve yoğunlukta nitrogliserinli ilaç için Yeşilköy de 30 TL, Bakırköy de 60 TL, Taksim de 150 TL, Nişantaşı nda 320 TL ödendiğine şahit oldum. Bu acımasız piyasa koşullarında rectogesic merhem de hakkına düşeni alıyor ve tek ilaç olmanın avantajlarını sonuna kadar kullanıyor.
Rectoderm krem tüm bu sorunlara pratik bir çözüm getirmiştir. Fabrika ortamında üretilmesi güven vermektedir. 40 TL ye satın alabileceğiniz tek eczane tespit edebildim 212 325 17 43 Aslı Eczanesinden temin edebilirsiniz, telefonla bildirmeniz halinde adresinize kargoyla teslim edilmektedir.

Rectoderm fiyatı

Bu ilaçla ilgili bence en önemli sorun bu, tek ürün olması sebebiyle rekabet etmemesi, Sağlık Bakanlığının fiyat denetimi yapmayacağı sınıftan çıkarılması sayesinde 92 TL gibi yüksek rakamlara satılmaktadır. Tabiî ki hastalık için gereken bedel ödenir, hele hele makatındaki ağrı ve acı sebebiyle tuvalete ağlayarak giden biri için bu paranın hiç önemi yok ama fakir biri için önemli bir miktardır.
Tahmin ediyorum ki önümüzdeki 1-2 yıl içinde muadil bir ürün çıkarsa şu anki fiyatların altında satış yapılacaktır.
Peki bu kadar pahalı bir ürün beklendiği kadar etkili olurmu?
Erken dönem yani ilk 1-2 haftalık anal fissür de etkisi olur ve tam düzelme sağlama ihtimali % 20 – 40 civarındadır, kabızlığın kesinlikle engellenmesi halinde bu oran geçerlidir kabızlığk düzeltilmezse başarısı düşer. Kronikleştikten sonra yani 2-3 haftadan sonra etkili olma ihtimali çok düşer bu durumda botox enjeksiyonu yada ameliyat planlanmalıdır.

Türkiye’de reçete ile satışı yapılan daha doğrusu SGK gibi ilaç bedelini ödeyen kurumların ödemeyi kabul ettiği ilaçların fiyatını Sağlık Bakanlığı belirlemektedir. Rectoderm gibi reçetesiz de satılan SGK tarafından bedeli karşılanmayan ilaçların (aslında ilaç sınıfında değil “ara ürün” sınıfındadır) fiyatını üretici kendi istediği şekilde belirlemektedir. Özellikle rekabetin oluşamadığı az sayıda üreticinin üretmesi fiyatın çok yüksek olmasına neden olabilmektedir.

8 Comments

Add a Comment
 1. Arkadaşlar kullanan biri olarak yazıyorum , 3 sene önce bu ağrıdan uyuyamıyordum , yeşilköy de bir merkeze gittim bana rectoderm i verdi , eczaneye girdim bir tane rectoderm alabilirmiyim dedim , tabi dedi bende 20-30 tl çıkardım krem sonuçta n kadar olabilir ki 92 tl dedi vay dedim arkadaş bu kadar pahalı ise vardır bir hikmeti 🙂
  Neyse ilaç ı sürdüm bırak 92 tl yi para olsa 90 bin bile veririm bu ilac a sürdüğün andan en fazla 5 dk sonra şişkinliği hemen alıyor ve ağrı olmuot ama bu ilaç hemoroid için değil çatlak için yani anal fissür için kullanma şu şekilde yapacaksınız , tuvaletten sonra sıcak su ile mümkünse oturun leğen banyosu olmaz ise sıcak su tutun ağrıyan yere temizleyin güzelce sonra krem den serçe parmağının tırnağı kadar sürün eller temiz olmaz mümkünse eldiven , 5 dk sonra ağrı mağrı kalmayacak ,her gün tuvaletten sonra yapın , bu arada kremi çoook sürmeyin nedeni güçlü bir ilaç gazla sürünce kafadaki damar ların attığını hissediyosun

 2. Ben de bu merhemi kullandım. Dr umun tavsiye ettiği şekilde. Ancak bir fayla sağlayamadım. Tuvalete gitmek nasıl bir işkenceyse, bu pomatın verdiği şiddetli başağrısı, tansiyon dengesizliği ve uygulamadan sonraki şiddetli yanma ve sızlama anlatılır gibi değil. Zaten tatbiki de kolay değil. Sürekli ayakta çalışan yada sürekli oturanlar için zaten tahmin edilemeyecek kadar ağrı ve acı veren bir süreç. Bence, bu kadar düşük iyileşme oranı için fiyatı anlamsız derecede yüksek. Ben bir haftadır şikâyetlerim, ağrım ve kanamam, daha da artarak bu pomatın beni bir nebze olsun rahatlatmasını bekledim. Drlarımızdan ricamız, seçim hakkında bize de söz hakkı vermeleri. Kişisel olarak kimseye bu pomatı tavsiye edemiyorum.

 3. Merhaba hocam benim sıkıntım sürekli tuvalete çıktığımda akıntı peşi kanama ıkındığımda kanama dahada artıyor sonra normal tuvalet yapar oluyorum bu bende 3 yıldır var iki defa endoskopi oldum birşey çıkmadı doktora gitmekten bıktım doktor ilaçta vermedi yemene içmene dikkat et diyor ama bir türlü iyleşemedim neyapmam gerekli
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proktoloji Uzmanı)
  Çoğu genel cerrah arkadaşımız bir şeyin yok diyorsa bunun anlamı ameliyatlık bir durumun yok anlamındadır.Halbuki birinci,ikinci,üçüncü derece hemoroidler size bu şikayeti verir .1,2,3 üncü evre hemoroidler ameliyatsız ,ağrısız, iş gücü kaybı olmadan tedavi ederiz.

 4. Merhabalar Doktora gittiğimde ameliyat önerdi. Fakat ben olmak istemedim. İlaç olarakta recbutin verdi. bu ilaçla çözüm mümkünmü yoksa burada bahsedilen ilaç dahamı etkili olur.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür de ameliyat gereksiz botox iğnesi yaparak başarı ile tedavi ediyoruz.

 5. ceyhun bey bende aynı dertten muzdaribim mümkünse karışımı banada bildirirmisiniz

 6. Hocam iyi geceler . bende de var makat catlagi 6haftadir falan benimki kroniklesmis mi oluyor ? Benim tuvalette çok acım oluyor korkuyorum artık tuvalete gitmeye bu ilacı emziren anneler kullanabilir mi benim bir buçuk aylık Kızım var
  Op. Dr. Demet Ağras
  kullanabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlemelisiniz

 7. hocam selamlar,
  kronik anal fissürüm vardı fakat bir karışım sayesinde iki tane çatlak yaradan kurtuldum lakin fissürün memesi hatıra olarak orada kaldı,hiç bir ağrı sızı yanma vs şikayetim kalmadı,bekçi memenin ordan cerrahi bir müdahalesiz kaybolma olasılığı varmı benim canım yanmıyor dışkılama anında vs.tuvaletimi yaptıktan sonra da göremiyorum bir daha..ne yapmam gerekir hocam saygılar..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip durumu kesinleştirmek lazım ona göre daha doğru karar verebiliriz.

 8. RECTODERM KREMINI NASIL SIPARIS EDEBILERIM BEN BULGARISTANDAN MUSTAFA COCUM 9 YASINDA VE KRONIK ANNAL FUSURE VARDIR ZOR BUYUK TOVALETE GIDIYOR LUTFEN YARDIMCI OLABILIRMISINIZ.
  Op. Dr. Demet Ağras
  9 yaşındaki çocuğa önerilmiyor.çocuk cerrahı ile görüşmelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017