Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Nitrogliserin krem nasıl kullanılır

Makat çatlağı tedavisinde en etkili merhem nitrogliserinli olanlardır.Çatlağın iyileşmesini engelleyen kası gevşeterek iyileşmeyi sağlar.Türkiye de hazır formu olmadığı için eczacılar tarafından yapılarak hastaya sunulur bu sebeple içinde prospektüs olmaz ve hastalar nasıl kullanılacağından emin olamaz.

Anal fissürde en önemli sorun dışkılamadan sonra saatlerce devam eden kas spazmı ve buna bağlı olarak gelişen dayanılmaz ağrıdır.Bu kas spazmını en aza indirmek için dışkılamadan sonra banyo suyundan biraz daha sıcak suya 3-5 dakika oturulmalı kalkıp nitrogliserinli kremi sürü tuvaletten öyle çıkılmalı.Dışkılamadan önce 3-4 dakika sıcak su oturma banyosu yapıp arkasından anestol pomat sürülürse daha az acı olması beklenir.
Gerek anestolü gerekse nitrogliserinli kremi hem anüsün dığşına hemde anüsün içine ( mümkün olduğunca) sürmek tedavi başarısını artırır. Çok canınızı yakmadan içeri kısma uygulamaya çalışmalısınız.

72 Comments

Add a Comment
  1. doktorun önermeli.dışkılamadan önce ve sonra fissür olan bölgeye vazelin uygulayabilirsin,yine sıcak oturma banyosu ve anestol pomat kullanabilirsin
    Op.Dr.A.Şahap Barlas

  2. Anal fissür için botoxs yöntemiyle tedavi sürecindeyim şuan.Eczacıların hazırladıgı nitrogliserinli kremi kullansam daha hızlı bir iyilesme gerceklesir mi hocam?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017