Makat Çatlağı Muayene Randevusu Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Botox la Ameliyatsız Makat Çatlağı Tedavisi

Botoxla makat çatlağı tedavisi bu hastalığın tedavisi için geliştirilmiş en son tedavi yöntemidir ve 3-5 yıldır güvenle kullanılmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır. Yeni oluşmuş makat çatlağının ilaçla tedavisine cevabın gecikmesi durumunda ve müzminleşmiş makat çatlaklarında botox kullanılır.
Tedavide botilismus toxini A kullanılır. Muayenehane şartlarında bir dakika gibi kısa sürede yapılan enjeksiyon sonrası herhangi bir risk,yan etki ve ısdırap olmaz.

Botoxla Makat Çatlağı Tedavisi
İlaç enjeksiyonunun hangi kasa yapıldığını hissederek enjekte edebilmek için parmak anüse sokulur (rektal tuşe), bu işlem çok ağrılı olabileceği için öncesi uyuşturucu yapılarak ağrısız bir şekilde uygulanabilir. İşlem enjeksiyon kadar zahmetlidir, bu sayede hasta işlemden hemen sonra işine, evine veya sosyal yaşamına dönebilir.
işlem öncesi lavman veya tahliller gibi hiçbir ek işlem ve hazırlığa ihtiyaç durulmaz, teşhis konduğu anda yapılabilir.

Botox Avantajları
Ameliyatta bir kas kesilirken botoxda makatta kalıcı hasar oluşturulmaz, ameliyat sonrası kesilmeye bağlı makatta kalıcı  şekil bozukluğu oluşurken botoxta makatın görünümü değişmez.
– Kalıcı gaz dışkı kaçağı asla görülmez
– Ameliyat korkusu olan ve ağrı eşiği düşük canı tatlı insanlara mükemmel çözümdür.
– Makat çatlağı ameliyatla tedavisinden sonra görülebilen çok ciddi sorun gaz ve dışkı kaçışına sebep olmaz.
– Narkoz riski taşıyanlara risk yaşatılmaz.
– Çok pratiktir 1 dakikada uygulanır.
– Hiçbir hazırlık (lavman, müsil, tıraş, rektoskopi) ve tahlil gerekmeden yapılır.
– Kullanılan çok ince iğne sayesinde uygulama ağrısızdır.
– Tedavide başarı şansı yüksektir (tecrübeli ellerde % 95)
– Uygulamadan hemen sonra işe dönülebilir.
– İş gücü kaybı olmaz
– Ameliyat olmadığı için kanama riski olmaz
– İltihap riski yoktur.
– Hem müzmin olanlarda hem de yeni olanlarda güvenle uygulanabilir
– Gebelik dışında her hastaya uygulanabilir
Botox Dezavantajları
– Türkiye’de resmi kurumlar tedaviyi karşılamaz
– Kullanılan ilaç pahalıdır.(400 TL)
– İlaç özel koşullarda nakledildiği ve saklandığı için bu konuda birikimli kliniklerde sürekli bulundurulsada bir çok yer randevulu çalışır .
– Uygulamayı bilen doktor sayısı azdır.
– Tasarruf amaçlı bir şişe ilaç iki kişiye yapılırsa iyileşme ihtimali çok düşe
– Devlet hastanelerinde uygulanmaz

Fissür Botox Ücretleri
İlacın pahalı olması sebebiyle SGK lılar için uygulanan ameliyat ücretinden biraz pahalıdır. İlaç, muayene ve anoskop dahil 1300 TL ye uygulanmaktadır. 1300 TL karşılığında 100 ünite botox yapılmaktadır. bazı klinikle biraz daha ucuza yapmaktadır ama bir şişe ilacı iki hastaya kullandıkları için başarısı düşük kalmaktadır.

Fissürde Botox Tekrar Yapılması Gerekirmi
Hastalık düzeldiğinde daha önce hiçbir sorun yaşamamış gibi olunur. Hastalığın tekrar etme ve yeniden botox gerekme ihtimali normal toplumla aynı düzeylerde olur. Yani sokaktaki insanla aynı düzeyde risk taşınır. nasıl herkesin fissür olma ihtimali varsa botox yaptıranın riski de bu kadardır. Bu oran % 5 ten daha azdır.

Botoxla anal fissür tedavisi makat anatomisine zarar vermemek açısından en mantıklı tedavi seçeneğidir.

Op.Dr.Atilla KAYA

Randevu için www.ideaklinik.com

357 Comments

Add a Comment
 1. gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 2. Sayın hocam yaşım 22 kabızlıktan dolayı 3. derece basur oldum. Ameliyatını ise geçen sene insan kasabında oldum desem yeridir. Lazerle içtekileri dıştakileri de keserek aldı. Sonra makat darlığı oluştu. Onun için gittim bana anal fissür ameliyatı olacağımı yazan kağıt imzalattı. Makatın sol tarafında ameliyatla kestimi ne yaptı tam hatırlayamadım. Sonra biraz rahatladım. Birkaç ay geçmeden makat tekrardan daraldı. Artık o insan kasabının yanına gitmek istemiyorum siz ne önerirsiniz hocam?

 3. Selam hocam 3 ay önce makat ağrım oldu sonra daha da çoğaldı ve en sonunda botoks yaptırmaya karar verdim 10 gün önce botoks yaptırdım kabız kalmıyorum ama fakat ağrılarım hiç azalmadı dahada çoğaldı acaba etkili olmadımı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Botox her tür makat ağrısına iyi gelmez,hastalığınız anal fissür ise botox sonrası 2 hafta beklemeniz lazım.

 4. yapılan çalışmalarda herhangi bir zararlı duruma rastlanmaıştır.botoxla tedavi olabilirsiniz
  Op.dr.Nizam Kurtdere

 5. Hocam merhabalar,
  Bir süre önce makat yırtığı teşhisi konuldu. Bikaç farklı doktora gittim ve son gittiğim doktorun kronik bi hal aldığını söyledi. Vermil olduğu ilaç beni birqz rahatlattı ama bikaç gündür eskisi gibiyim. Ağrıdan tuvalate çıkmaya korkuyorum ve bian önce düzelmek istiyorum. Emziren bir anne olarak botoks yaptırabilir miyim? Bana artısı ya da eksisi nelerdir? Nerelerde yaptırabilir?

 6. botoxun etkinliği 4-6 ay sürer.bu arada beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeniz gerekir.ya iyileşmez yada iyileşme gecikir yada kısa sürede nüks eder.tam cevap alamayışınızın nedeni botoxun dozunun yetersiz olması yada uygulanması gereken alana uygulanmamış olması da olabilir.
  Op.Dr.Seher Şirin

 7. merhaba hocam botoxs olmadam 2 defa dr mevlut topbaşa geldim hiç fayda görmedim sonra bunrda bir genel cerah gitim makat çatlağı dedi bende kayseride özel bir hastanede yaptım botoxs yapılmadan da ağrılarım fazla değildı şimdide fazla değil ben temamiyle kurtulmak istiyorum ne kadar bekleyecem ve bu işin ehli dediniz önce alaha sonra size kendimizi emanet ediyoruz size randevu alacam tşk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme