Ben Aldırma Muayene Randevusu Ben Tedavisi Ücretleri

Makat Çatlağı Video İZLE

Özellikle müzminleşmiş makat çatlağı problemi için son yıllarda uygulanması hızla artan Botoksla makat yırtığı tedavisi insanlarda ameliyat korkusuna son veriyor. Kısa bir sürede yapılan bu yöntemle artık makat çatlağı ile yaşamak zorunda değilsiniz.

Makat Çatlağın Botox Video
Aşağıdaki videodan da anlaşılacağı üzere ciddi rahatsızlık veren anal fissür 1 dakika gibi kısa bir sürede tedavi edilebilmektedir. İşlem yaklaşık bir dakikada tamamlanmaktadır. Çekilen ağrının tamamı iki basit enjeksiyon kadardır, parmak eşliğinde yapıldığı için anüse parmak sokmak ağrı yapmasın diye işlemden önce uyuşturucu yapılır.

Özellikle anal fissür ameliyatı ve yan etkilerinden korkan hastaları ciddi anlamda rahatlatacaktır. Kronikleşmiş fissür tedavisinde uygun dozda yapılan botoxun başarısı % 95 düzeylerindedir. Bu başarı oranı ameliyattakine yakındır.

Ekonomik olması için 20+20 ünite toplam 40 ünite yapılan hastalarda iyileşme oranı % 60 lar düzeyindeyken 50+50 Ü. yani toplam 100 ünite yapılan vakalarda tedavi başarı oranı % 95-98 düzeylerindedir. Botox yaptırmayı düşünen kişi kaç ünite botox yapıldığını sorgulamalıdır çünkü toplam 40 Ü yapıldığında başarısı % 60 lara kadar düşmektedir. Daha az ilaç yapmanın iki nedeni olabilir ya ilaç pahalı olduğu için tasarruf amacıyla aynı ilaç iki kişiye bölünerek kullanılıyordur veya doktorun bu konudaki tecrübesi yetersizdir.

Botoxla Çatlak Tedavisi hasta açısından bakıldığında en önemli üstünlüğü asla kalıcı gaz dışkı yan etkisi yapmamasıdır. Ameliyatta çok seyrek te olsa görülen bu yan etki botoksta sıfırdır. Ameliyatta seyrek görülse de hastaları tedirgin etmektedir ve başına gelen hasta için çok rahatsız edicidir.

Diğer taraftan yine botoksla tedavide kanama, iltihaplanma, ameliyat ağrısı, fistül gelişmesi gibi sorunla görülmez.

 

24 Comments

Add a Comment
  1. https://www.ideaklinik.com.tr/iletisim/ bu linkten size en uygun kliniği seçip ona gidebilirsiniz
    Op.Dr.Atilla Kaya

  2. Alanya’da ikametgah ediyorum en yakın kliniğiniz neresi? Teşekkür ederim

  3. botoxun etkinliği 21 günde en üst düzeye ulaşıp rahatlamanız gerekirdi.dozu az yapmış olabilirler.biz kliniklerimizde 100 ünite uyguluyoruz.size en yakın kliniğimize gelirseniz tedavinizi yapabiliriz
    Op.Dr.Adil Altınsoy

  4. Hocam selamlar, 03.01.2018 de Antalya’da botoks yapıldı anal fisür şikayetim üzerine fakat 2,5 ay olmasına rağmen çok fazla ilerleme olmadı. İnternetten araştırmalarımla rectoderm kullanıyorum 2nci kutu oldu. Ne yapmam gerekli ameliyattan korkuyorum tekrar botoks yaptırabilirmiyim veya ne yapmam gerekli. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017