online randevu tedavi ücretleri

Makat çatlağı tedavisinde ücretlendirme kullanılacak tedavi yöntemine göre değişir.İki tedavi seçeneği var. Her iki yöntem de yaklaşık aynıdır.

Ameliyatsız makat çatlağı tedavisi (Botox enjeksiyonu);

Ameliyatla kesilerek gevşetilen makat kasının ilaçla gevşetilmesi işlemidir. İşlem 1 dakikada tamamlanır. Uygulamada ağrı olmadığı için uyuşturucu yapılmaz yine ameliyat olmadığı için uygulama sonrası ağrı olmaz ve hemen işe dönebilir. Botox enjeksiyonu ile % 95 – 98 oranında kalıcı iyileşme sağlanır. Tedavi ücreti muayene dahil 1300 TL Gerek ilaç gerekse uygulama ücreti kurumlar tarafından karşılanmadığı için sizin ödemeniz gerekir. Botoks fiyatları pahalı olduğu için maliyeti yüksektir ancak ameliyatta olabilecek yan etkiler göze alındığında önemi kalmamaktadır. Botoks yaptırmadan önce kaç ünite yapılacağını öğrenin ve 100 ünite yapılacağı konusundan emin olun. Tasarruf amaçlı yani bir ampul ilacı iki kişiye yaparlarsa başarısı da ilacın dozuna bağlı olarak düşer.
Tedavi için online randevu linki https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ameliyatla makat çatlağı tedavisi (L.İ.S);

Makatta ağrıya sebep olarak çatlağın iyileşmesini engelleyen kasın kesilerek makat basıncının normale getirilmesi işlemidir. Ameliyat o bölge uyuşturularak 8-10 dakikada yapılır işlem bitiminde yürüyerek gidilebilir. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde 2-3 gün orta düzeyde ağrı olabiliyor. Başarı şansı % 99 dur. Ameliyat ücreti 1960 TL, SSK,BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı mensuplarından muayenede fark  ücret alınmıyor tedavi yapılması halinde  980 TL ücret alınıyor.

Makat Çatlağı Tedavi Ücreti

Ücret öğrenmek giderken hazırlıklı olmak açısından önemlidir ancak ücret kada ne aldığınızın da önemi vardır. Mesela ameliyat kapalı mı yapılacak açık mı yapılacak bu önemlidir, narkoz verilecekmi yoksa bazsit bir enjeksiyonla mı yapılacak. Yapanın tecrübesi ve tekrar ihtimali nedir.
Ameliyattan sonra seyrek olarak görülebilen gaz ve dışkı kaçağı nasıl önlenir, botox ta kaçak olur mu tüm bunlar sorgulanıp ona göre karar verilmelidir. “benim SGK var 980 TL ye ameliyat olurum” gibi yaklaşılmamalıdır.

Tüm bu bilgiler proctoloji uzmanının uygulayacağı yöntemlerin ücretidir. Tabiki hastalığın erken yani ilk bir iki haftalık dönemindeyseniz öncelikle ilaçlarla iyileşmeye çalışmalı, ilaçlar başarısız olursa o zaman diğer yöntemlere geçmelisiniz. İlaç olarak iki ilaç vardır anestol ve rectoderm merhem. Bu ilaçların nasıl kullanıldığı ilgili sayfalarda ayrıntılı yazılmıştır.

Anal fissür tedavisi ücretleri için tıklayın. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

“Makat Çatlağı Tedavi Ücreti” Yazısında 60 Yorum

 1. Anal Fissür Doktor says:

  https://www.ideaklinik.com/iletisim,size en yakın kliniğe bu linkten ulaşabilirsiniz
  Op.Dr.Ergun Aygören

 2. botoks tedavisi nerelerde yapılmaktadır

 3. Anal Fissür Doktor says:

  botox enjeksiyonundan sonra yaşayabileceğiniz gaz ve dışkı kaçırma problemler kalıcı değildir.botoxun etkisi geçince ortadan kalkar.ayrıca çok nadir görülen bir durumdur.ama ameliyat sonrası gaz ve dışkı kaçağı gelişirse asıl bu önemli bir sorundur ve genellikle kalıcıdır.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. yunus says:

  hocam merhaba,
  6 ay kadar makata problemler yaşadım 19 yaşındayım bakırköy art gittim muane ettiler analfisur teşhisi kondu iki yerden çatlak varmış biri buyuk diyeri kuçuk olmak uzere botox tedavi edilmeli dendi 5 dk yapılır 6 ayda iyileşilir denildi bende olmadım nedeni aklımda soru işaretleri kalması botox yapıldıktan sonra ne gibi sorunlar la karşılaşırım bir kaç makalede sızıntıdan bahsediliyor bu olurken hissedilmiyormu ne kadar bir sızıntıdan bahsediliyor iyileşme surecinden sonra tekrar böyle bir şeyle karşı karşıya kalırmıyım acil cvp verirseniz sevinirim

 5. Anal Fissür Doktor says:

  yaşadığınız yere en yakın ideaklinik şubesine gidebilirsiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Mehmet says:

  Merhaba hocam botox tedavisini yapabilen kurumlarin listesini nereden bulabilirim her ozel hastana / doktor bu isi sorunsuz halledebilirmi?

 7. Anal Fissür Doktor says:

  Botokstan sonra bir süre gaz kaçırma olabilir.6-7 ayda ilacın etkisi geçince geçer.yeniden botoks yaptırmanız şikayetinizi artırır.Geçmezse makat kasındaki başka sebepler açısından muayene olmalısınız
  Op.Dr.Seher Şirin

 8. hocam bundan 6 ay önce botox tedavisi oldum. başlarda bir sıkıntım yoktu ama şuan gaz kaçırm sorunum var. bunun için bana önerebileceğiniz birşey var mıdır ? tekrar mı botox olmam gerekiyor ?

 9. Anal Fissür Doktor says:

  temel sorun spazmdır,kabızlık ve spazm sorunun devam etmesine neden olur.botoxla tedavi olabilirsiniz.laserle operasyona gerek olmadan.böylece bebeğinizin bakımınıda kimseye ihtiyacınız olmadan kendiniz yapabilirsiniz.
  Op.Dr.Demet Ağras

 10. Yeşim says:

  Hocam merhaba geçen sene sezaryenle doğumdan sonra bir kabız bir ishal olma durumumdan dolayı anal fissüre yakalandım o süre zarfında nitrogliserinli merhem ve bölgeye ılık su tutarak iyileştim.Ara sıra kabız olduğum oldu o dönemlerde de merhemimi sürüp iyileşiyordum ancak son zamanda özellikle soğuk aylarda tekrar etti bu durum.Merhemim eski olduğundan mı yoksa artık bana bir faydası olmadığından mıdır bilmiyorum kendi çabalarımla diyetle filan iyileşemedim.İzmirde sadece anal rahatsızlıklara bakan bir doktora muayene oldum ve 1 eski 2 yeni yırtık ve yırtığın üstünde de bir hemoroid olduğunu anoskopla banada gösterdi yırtık kanıyordu bunun üzerine ameliyat olacağımı lazer yapabileceğini söyledi.Size sormak istediğim şey birincisi kronik anal fissür ve hemoroit lazerle tamamen tedavi edilir mi?okuduğum onca makalede bilimsel olmadığı yazıyor. Kası kesmeden nasıl lazer yapacak anlayamadım.İkincisi 3 yırtık 1 hemoroit için kliniğinizde botoks yöntemiyle bu sıkıntıdan tamamen kurtulabilir miyim?yırtıkların her biri ne kadar zamanda iyileşir acaba bu daralma düzelebilir mi ameliyatsız?üçüncüsü de ben diyet uyguluyorum sabah ılık su yoğurtlu keten tohumu kepek ekmek zeytinyağı öğlen çorba, akşam kuru yanına bir sulu yemek şeklinde besleniyorum.Diyetimde hata yaptığım bir durum var mı böyle beslenmeme rağmen kabızlıktan kurtulamadım gitti en kısa sürede cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.