online randevu tedavi ücretleri

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir, makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir. Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.
1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)
2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı
Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

 • Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir. Bunun için bol sebze meyve yenmeli, ekmek kepekli olandan tüketilmeli, kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.
 • Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur. Sıcak su oturma banyosu tek başına etkili olabilir ama içine papatya çayı koymak kasları gevşeteceği için daha etkili olur.
 • Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir; Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.
 • karanfil Çayı; Papatya çayı kaslarda gevşeme yaparak etkili olur, karanfil çayı da ağrıyı azaltarak etkili olur. Hazırlanan sıcak suyun daha doğrusu can yakacak kadar ılık suyun içine bu iki çay birlikte konabildiği gibi biri de konabilir.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 30-40 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı çok daha düşüktür hatta hiç etkisi olmaz denebilir.
Fissurin kapsül
Makatta yırtık hastalığı için bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür. Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır. Siz siz olun paranızı bu uyanık şarlatanlara kaptırmayın.
Lapes Fissür Kapsül
Nasıl bir kelime üretmişlerse Shifa diye bir kelime de üretmişler, adı bile meymenetsiz bu ürün de 64 liranızı almak dışında hiçbir etkisi olmayacak bir üründür.
Benzer şekilde çok sayıda kapsül veya tablet formunda ürünler olabilir, hepsini aynı sınıfa sokabilirsiniz. Fissürün tedavisi bölgesel olarak uygulanan ürünlerle yapılmalıdır.

“Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi” Yazısında 206 Yorum

 1. Anal Fissür Doktor says:

  botox enjeksiyonu ile tedavi olabilirsiniz.kesinlikle hastalığın nüks etmesini önlemek için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 2. Hocam merhaba bendede makatta catlama sikayetiyle hastaneye gittim kolonoskopiye girdim 6 ay sonra gene baslasi ve simdi surekli aciyor ve kabiz oluyorum suan hala da oyleyim lutfen yardim edin.

 3. Anal Fissür Doktor says:

  pamuklu çamaşır giyebilirsiniz.popo kıvrımları arasına pamuklu kumaş yerleştirebilirsiniz
  Op.Dr.Demet Ağras

 4. Hocam iyi çalışmalar ben yaklaşık bir hafta önce anal fissur ve fistül ameliyatı yani iki ameliyat birden oldum. Tuvalet ihtiyacında bi sıkıntı olmuyor, eskisine gore rahat ihtiyacimi yapiyorum, kabiz falan degilim ancak Dışarı sıcak havaya çıktığım da terleme ve yanma oluyor,ayni sorun oturunca da oluyor. Doktorum muayene ettiğinde herhangi bir sorun olmadigini gecicegini söylüyor, sizce bu normal bi durum mu.

 5. Anal Fissür Doktor says:

  botoxla tedavi olabilirsiniz.size en yakın kliniği bu linkten seçebilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Merhaba doktorum yaklaşık bir aydır anal fissür ve hemoroid var tıp 1 diyabet hastasıyım anal fissür e botox yaptırabilir miyim maliyeti ne kadar olur birde çalıştığınız adresi alabilir miyim mersinde yaşıyorum