Anal Fissür Tedavi Merkezi

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir,makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir.Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.

1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)

2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı

Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

-Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir.Bunun için bol sebze meyve yenmeli,ekmek kepekli olandan tüketilmeli,kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.

-Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur.

Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir

Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 40-60 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı daha düşüktür.

Fissurin kapsül : Makat çatlağında bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür.Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır.Siz siz olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

anal fissür tedavi Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi
delicious Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisiblogger Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisistumbleupon Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisidiigo Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisifriendfeed Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisitumblr Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisilivejournal Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisishare 16 16 Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi
Anal Fissür Sorularınızı Aşağıdan Sorabilirsiniz..

“Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi” Yazısında 34 Yorum

 1. lale06 diyor ki:

  Hocam merhaba benim asiri kasintim oluyor kendimi durduramayacgim sekilde sonrasinda otururken ve diskida cok skinti cekiyorum ozellikle buyuk tuvalete cikarken kaniyor ve aciyor. Birde sönup parliyor resmen bazen geciyor bazen devam ediyor catlak gbi yirtiklar var makatta bunu nasil tedavi ederim evde bir yontemi yokmu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yazdıklarınız anal fissüre benziyor rectoderm merhem kullanın

 2. demir diyor ki:

  Merhaba hocam benim makat bölgede canlar varmış ameliyat diyorlar ama ameliyat nasıl oluyor lazerle yoksa normal yolla mı bu yedeğini ameliyatsız geçme ihtimali yok mu
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  ameliyatsız yöntem botox enjeksiyonudur başarısı % 95

 3. emre diyor ki:

  selamun aleykum hocam ben 3 .5 senedir hemoroid illetiyle uğraşıyodum klonoskopi ameliyatından sonra ilaç tedavisyle atlattım ama şimdi yaklaşık 3 aydır kabız oluyum olmayım büyük abdestimi yaptıktan 5 dk sonra dayanılmaz bi ağrı , yanma, kaşıntı , sancı var duruyo duruyo belime kadar vuruyo ağrısı sıcaksı oturmaları ıkınmama her konuda artık bilinçlendim ne yapmalıyım sosyal hayat denilen bişey kalmadı cevabınız için teşekkür ederim yaşım 18.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  anal fissür olabilir

 4. Anonim diyor ki:

  hocam nitrogliserinli kremi nasıl isteyebiliriz.
  yada eczanelerde varmı

  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  Rectoderm adıyla üretilip piyasaya verildi

 5. ferhat hh diyor ki:

  Sayin hocam ben 2011 Anal frissürden ameliyat oldum o günden bu yana agrim kalmadi fakat diskilama esnasinda hafif bir agri var bende parmagimla yandan bastirarak makatin fazla gerilmesini önlüyerek diskilama yapiyorum tabiki bu dorum orda sorun oldugunu gösteriyor bir keresinde doktoruma gittim kontrol etti ve Kronik oldugunu söyledi ameliyat olmalisin dedi fakat ben Ameliyat olmadin siz ne tasviye edersiniz bu sekilde hayat boyu yasanmaz !!

  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  anladığım kadarıyla yapılabilecek fazla bir şey yok ama yinede makat hastalıkları konusunda bir cerrahla görüüşün

 6. berrak diyor ki:

  ben on yıl arayla iki kez ameliyat oldum dört yıldan sonra kanamam yineledi yırtılmadan çok şiddetli ağrılarım oluyor artık ameliyat olmak istemiyorum tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  botox tedavisi yapıyoruz bu durumlarda

 7. gul diyor ki:

  Mrhb hocam ben bir ay önce doğum yaptim makat ta birkaç tane basur memesi var tu alete ciktigimda çok canim yaniyo hafif kan geliyor acaba ilaç tedavisi uygulasam bebeğe zarari olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle hangi ilacaı kullanmanız gerektiğini belirlemek için muayene olmalısınız

 8. caner diyor ki:

  İyi günler hocam. Nitro-gliserinli kremi 2 aydan fazla kullansak bir zararı olur mu? Bir de bu kremle çatlak iyileşti ama bekçi meme gerilemesine rağmen hala duruyor, bunun için ayrı bir ameliyat olmam mı gerekiyor, yoksa zamanla yok olur mu? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  şikayet geçtiyse bırakın
  nitroglireinli krem memeye etki etmez onu ameliyatla alıyoruz

 9. Zübeyde diyor ki:

  Hocam Merhabalar. .
  Özel ßir Hastanede Muayene Oldum Makatta Çatlak Olduğu Teşhisi Konuldu Bir kaç İlaç Kullandım Geçer Gibi Oldu Bir İki Hafta Sonra Yine Başladı Çok Şiddetli Ağrısı Oluyor Geceleri Uyuyamıyorum Cam Kesiği Gibi Sızlama Başladı ve Dışkılama Yapamıyorum Dahada Sıkıntı Oluyor. . Tedavisi Nedir Ameliyat Olmam Gerekirmi ¿
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  ilaçla düzelmediyse botox veya ameliyat gerekir

 10. Anonim diyor ki:

  Hocam bende yaklaşık 1 haftadır şiddetli kanama var hiçbir tedavi yöntemi uygulamadım tedaviye nasıl başlamalıyım kabızlık olmaması için nasıl beslenmeliyim? Zeytinyagını tüketirsem nasıl bir etkisi olur tüketmek gerekiyorsa ne kadar aralıklarla tüketmeliyim?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  öncelikle teşhis için anoskop muayenesi gerekir

 11. Ali diyor ki:

  Hocam ben 4 5 aydır şikayetçiyim. İlk önce oldu kanama falanda oldu ama sonra geçti gibi oldu ama yine başladı küçük meme gibi fakat bu sefer kanama hiç olmuyor dışkılamadan sonra ağrı baya devam ediyor ameliyat ve botoxtan başka çözüm yokmu? Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nitrogliserinli krem deneyebilirsiniz ama başarı şansı yok diyecek kadar az

 12. Murat diyor ki:

  hocam bende kronik anal fissür var anestol pomad kullanıyorum abdestten sonra sıcak suya oturuyorum iyileşme şansı varmıdır ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nitrogliserinli krem de kullanırsanız % 40 ihtimalle tam düzelir % 60 kronikleşir

 13. ahmet diyor ki:

  merhaba hocam bende çok şiddetli ağrı var öksürük ve hapşurmada beni mahvediyor doktora gittim fissür var dedi ameliyattan çekiniyorum diyet yaparak geçen ay çok rahatlamıştım herzamanda olmuyor ameliyattan başka çözüm yokmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  botox ile de tedavi ediyoruz

 14. göksu diyor ki:

  botoksun yan etkilerinden neden hiç bahsedilmiyor bu uygulamanın hiçbir yan etkisi yokmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissür tedavisinde botoxun bilinen yan etkisi yok

 15. cagrı diyor ki:

  hocam bende yıllardır hemoreid ve catlak var bitkisel yöntemlerle bunu rahatlaya basardım yanlız makat dısında bir şişlık olustu ve buyuk agrılı yürümemi dahi engellecek bir şişlik ama sabah kalktgımda patlamısdı ve tamamen intihap bosalmıs bu nedir nasıl tedqavi edilir bitkisel yontemlerle
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  yazdıklarınız makat bölgesi apsesine benziyor,keşke erken dönemde gidip boşalttırsaydınız

 16. hakan diyor ki:

  Hocam iyi günler bende yaklaSik 2 aydir büyük abdestime ciktikdan sonra makatimda cok şiddetli b ibagri baslio ve saatlaerce devam ediyor bazen hastanede agri kesici iğne vurduruyom biraz kesiyo ağrisini napmam lazim hocam bir sürü ilaç verdi doktor ama fayda etmedi hic bi kremden bahsediyorlar nitrogliserin diye kullansam faydasi olurmu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kronişleşmediyse faydası olur faydası olmazsa botox veya ameliyat olmalısınız

 17. lady diyor ki:

  atilla hocam nitrogliserinli kremi eczaneler reçeteye göre yapıyorlarmış….
  reçete için muayene gerekiyor dimi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tabi
  sitede bu konuda birikimli bir eczanenin telefonu olacaktı bakın bi

 18. hıdır diyor ki:

  Hayırlı akşamlar hocam 1, 5 sene önce anal fissur teshisi kondu bitkisel ilac kullanarak bir hafta sonra iyilestim. Fakat 2 aydır büyük abdestimi yaparken igne batiyor gibi aci veriyor. Doktor ameliyat dedi acaba ameliyat olmadan tekrar bitkisel ilac tedavisi yarayı iyilestirirmi acilen öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  denenebilir ama nitrogliserinli krem kullanmanız daha iyi olur

 19. Tamer68 diyor ki:

  Hocam iyi günler ben 15 ve 20 yaşlarda 2 anal fistül teşhisiyle başarısız olduğunu gördüğüm ameliyatlar oldum şimdi yaş 45 kaşıntı kanama veya herhangi bir rahatsızlık yok ama ıkınmada makat sanki dışarı çıkarcasına nohut büyüklüğünde baloncuklar dışarı çıkıyor ve dışkıdan sonra onlarpzı içeri iterek yerine koyuyorum bunun için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben Arabistan’da işçiğim burada tedavi imkanı ve hijyen sıfır teşekkürederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fistülle alakası olmayan hemoroid olabilir
  müdahale gerekir

 20. ÖZGE diyor ki:

  hocam suan iki aylık bebeğim var emziriyorum kabızlık sorunu ve makatta çatlak var her defasnda kanıyor ve cok canımı yakıyo tuvaletten sonrada ağrı ve acı oluyo oturamıyorum ciddi bi sorun mudur acaba tedavisi nedir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tuvaletten sonra ağrının devam etmesi kronikleştiğini gösterir,botox veya ameliyat gerekir.

kudanil