Anal Fissür Tedavi Ücreti

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir,makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir.Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.

1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)

2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı

Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

-Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir.Bunun için bol sebze meyve yenmeli,ekmek kepekli olandan tüketilmeli,kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.

-Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur.

Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir

Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 40-60 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı daha düşüktür.

Fissurin kapsül : Makat çatlağında bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür.Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır.Siz siz olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

“Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi” Yazısında 153 Yorum

 1. busen diyor ki:

  Op.Dr.Demet Ağras
  Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı

  Anal Fissür(makat çatlağı) kronik hale gelmişse cerrahi müdahale gerektirebilir. Muayene olmanız gerekmektedir.

 2. Ercan dikbiyik diyor ki:

  Meraba hocam . Benim 5 yildir bi rahatsizligim vardi basur diye aldiris etmedim bi ay once doktora gittim anal fistul dendi. Diskilama yerin alt kisminda noktadan biraz buyuk yuvarlak cikinti var. Bazen kabiz oldugumda aci yedigimde kanama yapiyor . Bazende irin akitiyor oneriniz nedir hocam tsk
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  muayene ile durumunuzu bir proctologun değerlendirmesini öneririm

 3. yıldız diyor ki:

  Hocam troit hastasiydim oyüzden kabızlık sorunu yaşadım sonra bu hemoroit rahatsızlığına sebep oldu. Troit ameliyatı oldum iki senedir iyiydim fakat yine tekrarladı makatta çatlak var ve sürekli kanama oluyor genel cerrahi uzmanı ameliyat kararı aldı fakat korkuyorum
  Op Dr Altan Karan
  Medicalart İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  ben botoxla tedavi olmanızı öneririm.çünkü ameliyatla tedavi olursanız sonrası gaz ve dışkı kaçırma riski var

bebek