Anal Fissür Tedavi Merkezi

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir,makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir.Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.

1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)

2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı

Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

-Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir.Bunun için bol sebze meyve yenmeli,ekmek kepekli olandan tüketilmeli,kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.

-Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur.

Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir

Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 40-60 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı daha düşüktür.

Fissurin kapsül : Makat çatlağında bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür.Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır.Siz siz olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

anal fissür tedavi Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi
delicious Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisiblogger Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisistumbleupon Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisidiigo Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisifriendfeed Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisitumblr Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisilivejournal Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisishare 16 16 Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi
Anal Fissür Sorularınızı Aşağıdan Sorabilirsiniz..

“Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi” Yazısında 26 Yorum

 1. Zübeyde diyor ki:

  Hocam Merhabalar. .
  Özel ßir Hastanede Muayene Oldum Makatta Çatlak Olduğu Teşhisi Konuldu Bir kaç İlaç Kullandım Geçer Gibi Oldu Bir İki Hafta Sonra Yine Başladı Çok Şiddetli Ağrısı Oluyor Geceleri Uyuyamıyorum Cam Kesiği Gibi Sızlama Başladı ve Dışkılama Yapamıyorum Dahada Sıkıntı Oluyor. . Tedavisi Nedir Ameliyat Olmam Gerekirmi ¿
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  ilaçla düzelmediyse botox veya ameliyat gerekir

 2. Anonim diyor ki:

  Hocam bende yaklaşık 1 haftadır şiddetli kanama var hiçbir tedavi yöntemi uygulamadım tedaviye nasıl başlamalıyım kabızlık olmaması için nasıl beslenmeliyim? Zeytinyagını tüketirsem nasıl bir etkisi olur tüketmek gerekiyorsa ne kadar aralıklarla tüketmeliyim?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  öncelikle teşhis için anoskop muayenesi gerekir

 3. Ali diyor ki:

  Hocam ben 4 5 aydır şikayetçiyim. İlk önce oldu kanama falanda oldu ama sonra geçti gibi oldu ama yine başladı küçük meme gibi fakat bu sefer kanama hiç olmuyor dışkılamadan sonra ağrı baya devam ediyor ameliyat ve botoxtan başka çözüm yokmu? Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nitrogliserinli krem deneyebilirsiniz ama başarı şansı yok diyecek kadar az

 4. Murat diyor ki:

  hocam bende kronik anal fissür var anestol pomad kullanıyorum abdestten sonra sıcak suya oturuyorum iyileşme şansı varmıdır ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nitrogliserinli krem de kullanırsanız % 40 ihtimalle tam düzelir % 60 kronikleşir

 5. ahmet diyor ki:

  merhaba hocam bende çok şiddetli ağrı var öksürük ve hapşurmada beni mahvediyor doktora gittim fissür var dedi ameliyattan çekiniyorum diyet yaparak geçen ay çok rahatlamıştım herzamanda olmuyor ameliyattan başka çözüm yokmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  botox ile de tedavi ediyoruz

 6. göksu diyor ki:

  botoksun yan etkilerinden neden hiç bahsedilmiyor bu uygulamanın hiçbir yan etkisi yokmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissür tedavisinde botoxun bilinen yan etkisi yok

 7. cagrı diyor ki:

  hocam bende yıllardır hemoreid ve catlak var bitkisel yöntemlerle bunu rahatlaya basardım yanlız makat dısında bir şişlık olustu ve buyuk agrılı yürümemi dahi engellecek bir şişlik ama sabah kalktgımda patlamısdı ve tamamen intihap bosalmıs bu nedir nasıl tedqavi edilir bitkisel yontemlerle
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  yazdıklarınız makat bölgesi apsesine benziyor,keşke erken dönemde gidip boşalttırsaydınız

 8. hakan diyor ki:

  Hocam iyi günler bende yaklaSik 2 aydir büyük abdestime ciktikdan sonra makatimda cok şiddetli b ibagri baslio ve saatlaerce devam ediyor bazen hastanede agri kesici iğne vurduruyom biraz kesiyo ağrisini napmam lazim hocam bir sürü ilaç verdi doktor ama fayda etmedi hic bi kremden bahsediyorlar nitrogliserin diye kullansam faydasi olurmu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kronişleşmediyse faydası olur faydası olmazsa botox veya ameliyat olmalısınız

 9. lady diyor ki:

  atilla hocam nitrogliserinli kremi eczaneler reçeteye göre yapıyorlarmış….
  reçete için muayene gerekiyor dimi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tabi
  sitede bu konuda birikimli bir eczanenin telefonu olacaktı bakın bi

 10. hıdır diyor ki:

  Hayırlı akşamlar hocam 1, 5 sene önce anal fissur teshisi kondu bitkisel ilac kullanarak bir hafta sonra iyilestim. Fakat 2 aydır büyük abdestimi yaparken igne batiyor gibi aci veriyor. Doktor ameliyat dedi acaba ameliyat olmadan tekrar bitkisel ilac tedavisi yarayı iyilestirirmi acilen öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  denenebilir ama nitrogliserinli krem kullanmanız daha iyi olur

 11. Tamer68 diyor ki:

  Hocam iyi günler ben 15 ve 20 yaşlarda 2 anal fistül teşhisiyle başarısız olduğunu gördüğüm ameliyatlar oldum şimdi yaş 45 kaşıntı kanama veya herhangi bir rahatsızlık yok ama ıkınmada makat sanki dışarı çıkarcasına nohut büyüklüğünde baloncuklar dışarı çıkıyor ve dışkıdan sonra onlarpzı içeri iterek yerine koyuyorum bunun için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben Arabistan’da işçiğim burada tedavi imkanı ve hijyen sıfır teşekkürederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fistülle alakası olmayan hemoroid olabilir
  müdahale gerekir

 12. ÖZGE diyor ki:

  hocam suan iki aylık bebeğim var emziriyorum kabızlık sorunu ve makatta çatlak var her defasnda kanıyor ve cok canımı yakıyo tuvaletten sonrada ağrı ve acı oluyo oturamıyorum ciddi bi sorun mudur acaba tedavisi nedir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tuvaletten sonra ağrının devam etmesi kronikleştiğini gösterir,botox veya ameliyat gerekir.

 13. gökhan diyor ki:

  hocam ben ssk lıyım amaliyat olsam makatda çatlak var ne kadar tutar sizin hastanede tşk ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  580 tl

 14. Anonim diyor ki:

  hocam bende anal füssürden ameliyat oldum2.5 ay önce bugünekadar rahattım şimdi 15 gündür nekadar dikkat edersem edeyim kabız oluyorum ve tuvalete ıktığım zaman baya bi kanamam oluyor acaba korkulacak bir durm mu var şimdiden çok teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  başka sorun da olabilir kontrole gidin

 15. hasan diyor ki:

  artık bu fissür çatlağın sıkıntılı ihtiyaç giderme kafama,kulaklarıma ve de gözlerime vuruyur,ıkınmadan mütevellit başıma ağrı yapıyor. burun allerjimi azdırıyor. beyin kanamasından gitmek istemiyoruz. ama bu sorun tedavisi olmayınca sona doğru götürüyor bizi. zorlamadan dolayı. çaresiziz. ne yapmalıyız. kaşıntı olmasa sorunlar zamanla geçebilir. kaşıntı azdırıyor!!!!

 16. bekir diyor ki:

  Hocam iyi günler. Bende anüste fissür var. kaşıntı oluyor. kaşındığı zamanda yara oluyor. zaman zaman lifli şeyler yemeye çalışıyorum. sebze vemeyve falan. ben bu hastalığı 10 yıldır çekerim. doktora gittim dışta fissür oluşmuş dedi. bana nerisona krem verdi. sık sık onu sürerim. geçmiyor. tuvalet ihtiyacı esnasında acıdığı için elimle makatıma basarım. bir seferde çıkar. ama son zamanlarda tüm iç organlarım yada mide ve bağırsaklarım devinimler ve bir yerlerim pat pat atar oldu. yüksek tansiyon hastasıyım ve atacant plus 16/12.5 mgr. kullanırım. yoksa dedim bu hap mı beni öyle yapıyor. geleceğim hakkında endişeliyim. gittikçe sorunlarım arttı. daha ciddi bakım yapmalıyım diye düşünüyorum. bugün zeytinyağı sürdüm. arada ağrı kesici atıyorum vermidon. siz ne tavsiye edersiniz. nasıl bir krem kullanmalıyım. bu dertten nasıl kurtulurum. tavsiyelerinizi bekliyorum!!!!!
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nitrogliserinli krem yaptırıp kullanın

 17. Anonymous diyor ki:

  Merhaba,
  Bendeki anal catlak kabizliktan dolayi degil anal sexten dolayi olustu. Ilk zamanlar cok canim yansa da su an acisi azaldi. Fakat hala diskilama sirasinda kaniyor ve anus bolgesinde kasinti yapiyor. Saniyorum ameliyatlik bir durumum yok, cunku ne gozle gorulebilir boyutta bir yara ne de asiri sanci/agri var.
  Saniyorum tek yol ilac tedavisi. Dogru musur hocam?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ağrı yoksa ameliyatta ilaçta gerekmez

 18. talip diyor ki:

  slm doktor bey,bendenizde de fissur var yalnız bendeki ne agrı nede akıntı,nede şişkinlik var.sadece yırtık var biraz ve estetik olarak beni rahatsız ediyor! tavsiyeleriniz operasyonsuz nedir acaba?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabızlığı engellemeniz yeterli,ağrı yoksa ameliyat düşünülmez

 19. fissurum diyor ki:

  Iyi gunler doktr bey, daha once hic olmayan ( en azindan benim farketmedigim) fissur bulgulari ile birebir ortusen bir hafta once siddetli bir agri ve arkasindan gun boyu devam eden bir yanmayla birlikte agri olunca netten yaptigim arastirmalar sonucu sicak su, kantaron yagi ve procto krem kullanip kabiz ve ishal durmunu engellemek icin tavsiye edilen beslenme duzenine gectim. Sonucta agrim ve yanmam son iki gundur minimum seviyelere inmis durumda. Size sorum= sizin israrla tavsiye ettiginiz nitrogriserlnki krem kullanmali miyim doktora gitmeden? Ve sizce iyilesme asamasinda miyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyileşiyor gibi görünüyor,kabız kalmayın şikayetiniz artarsa nitrogliserinli krem alın

 20. Anonim diyor ki:

  Hayırlı akşamlar hocam. Bende de makat çatlağı rahatsızlığı var her tuvalete gidişimde kanama oluyor. doktor eczaneden yaptırdığım bir ilaç ,anestol ve fito adlı üç krem verdi. Sizce bu ilaçlar yeterli mi başka ne yapabiliriim kanama olması normal mi hocam korkuyorum ve canım cok yanıyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  birde kabızlığa dikkat edin

ular