Anal Fissür Tedavi Ücreti

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir,makat çatlağında bitkilerden daha çok diğer uygulamalar önerilmektedir.Tedavide önemli olan makat kaslarında gevşeme sağlayarak ağrının azaltılabilmesidir.Ağrıyı azaltmada ne kadar başarılı olunursa tedavide o kadar başarılı olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.

1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)

2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı

Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır

Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi

-Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir.Bunun için bol sebze meyve yenmeli,ekmek kepekli olandan tüketilmeli,kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.

-Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur.

Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir

Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.

Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 40-60 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı daha düşüktür.

Fissurin kapsül : Makat çatlağında bitkisel tedavi olarak üretilmiş fissür tedavisinde herhangi bir etkisi olması mümkün olmayan bir üründür.Şeytanın bile aklına gelmeyecek kadar uyanıkça bir stratejiyle üretilmiş ne idüğü belirsiz bir bitkisel ilaçtır.Siz siz olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

“Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi” Yazısında 161 Yorum

 1. Ahmet diyor ki:

  Merhabalar TRANVERS ve kolon ortasına kadar ilerledi
  Splenik fleksura inen kolon sigmoid kolon ve rektumda Lümen içi patoloji görülmedi retlofsiyonda fisur hattı gözlendi. Tedavi olarak Ne yapmamı önerirsiniz.
  Op Dr Adil Altınsoy(proctoloi uzmanı)
  Anal fissür için Uygunsa botox veya ameliyat yapılabilir

 2. Hry diyor ki:

  Iyi gunler ben yeni dogum yaptin ve kabuz olmustum makatimda catlak olustu evde kendim tedavi etmek istiyorum bi yolu var mi lutfen yardim eder msniz.
  Op Dr Demet Ağras
  çatlak oluşalı 21 günü geçtiyse kronikleşmiştir.bu nedenle alışkanlıklarınızı düzenlemeniz yeterli olmayabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeniz gerekir.bu tedaviden sonra iyileşmeyi hızlandırır,makat hastalıklarından korunmayı sağlar ve nüksünü önler.fakat sorunu çözmek için botoxla tedavi olmalısınız.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.

 3. Tuğra diyor ki:

  Merhaba hocam, kolonoskopide “Çekuma kadar ilerlendi,Lümen içi patoloji saptanmadı.Retrofleksiyonda anal kanal doğal, sentinel pliler mevcut. NORMAL KOLONOSKOPİ” doktorumla görüşmemde ilaç vermeyeceğini yanma ağrı olursa küçük bir ameliyat olduğunu söyledi sizce ne yapmalıyım?Çünkü makatta kaşıntı ve dışkı sonrası suyla yıkama esnasında hafif yanma var o kadar. Birde günde 2 km kadar bisiklet kullanıyorum bunun zararı var mı?
  Op.Dr.Demet Ağras
  Bisikletin zararı olmaz.
  Bu kadar basit şikayet için ameliyat önerilmez

 4. Sultan diyor ki:

  Merhaba hocam. Yaklaşık iki yıldır şiddetli Ağrı’m kanamam var. Ayrıca nohut büyüklüğünde de çıkıntı var. 2 hafta önce doktora gittim anal fissür var ve ameliyat dedi. Kronikmiş. Kesin çözüm mü yoksa alternatif yapabileceğim şeyler var mı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Biz anal fissürde ameliyattan önce botox tercih ediyoruz,1 dakikada aşı gibi uyguluyoruz ve oldukça başarılı sonuçları var.

 5. Anonim diyor ki:

  hocam size bir sorum olucak
  Op.Dr.Nizam Kurtdere
  Keşke direk sorsaydınız Buyrun sorun 🙂

 6. Zeynep diyor ki:

  İyi günler hocam 2014 yılında hemoroit ameliyatı oldum. Halen makatta ağrı devam ediyor ne yapmalıyım
  Op.Dr.Demet Ağras Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı
  Muayene olmanızı öneririm.Geçmiş olsun.

 7. Yalçın diyor ki:

  Hocam ben yaklaşık 4aydır bu hastalığı yaşıyorum makat bölgemde yarık oluştu her dışkılama yaptığımda kesinlikle kan akıyor ve cam yarığı gibi acı oluşuyor kimseyede söylemedim 19yaşındayım önere bileceğiniz ücretsiz muayene olabileceğim bir yer varmı
  Op.Dr.Demet Ağras Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı
  Tüm Medicalart Kliniklerinde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 8. Murat diyor ki:

  Hocam ben fissür ameliyatı oldum ancak hiçbir gelişme yok aynı keskin acı ve ağrı devam ediyor ne yapacağım bilmiyorum
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Ameliyattan sonra ikinci bir ameliyat risklidir .Bu tür hastalarda botox tedavisi daha iyidir

 9. busen diyor ki:

  Op.Dr.Demet Ağras
  Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı

  Anal Fissür(makat çatlağı) kronik hale gelmişse cerrahi müdahale gerektirebilir. Muayene olmanız gerekmektedir.

 10. Ercan dikbiyik diyor ki:

  Meraba hocam . Benim 5 yildir bi rahatsizligim vardi basur diye aldiris etmedim bi ay once doktora gittim anal fistul dendi. Diskilama yerin alt kisminda noktadan biraz buyuk yuvarlak cikinti var. Bazen kabiz oldugumda aci yedigimde kanama yapiyor . Bazende irin akitiyor oneriniz nedir hocam tsk
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  muayene ile durumunuzu bir proctologun değerlendirmesini öneririm

 11. yıldız diyor ki:

  Hocam troit hastasiydim oyüzden kabızlık sorunu yaşadım sonra bu hemoroit rahatsızlığına sebep oldu. Troit ameliyatı oldum iki senedir iyiydim fakat yine tekrarladı makatta çatlak var ve sürekli kanama oluyor genel cerrahi uzmanı ameliyat kararı aldı fakat korkuyorum
  Op Dr Altan Karan
  Medicalart İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  ben botoxla tedavi olmanızı öneririm.çünkü ameliyatla tedavi olursanız sonrası gaz ve dışkı kaçırma riski var

kambing